.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

zivot-je-jako-bonboniera
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Život jako bonboniéra

Milujete čokoládu? Já tedy moc ne, až na vzácné výjimky (zasvěcení vědí), ale plně chápu, jakou vášní k ní mnoho lidí hoří. S jakým nadšením se na ní těší a jak dychtivě čekají , až ochutnají první bonbon. Jaký asi bude? Předčí jeho chuť mé očekávání? A ta slast, když se čokoláda rozplyne na jazyku .… hmmmm .… mnozí jí ne neprávem přirovnávají k milování .…

Kdyby to tak šlo, mít celý život jen čokoládu. A zobat z ní. Nabízet si z pestré palety různých bonbonků a vychutnávat si je. A to celé v krásném luxusním obalu bonboniéry. Mít život jako bonboniéru. Mít lásku jako bonboniéru. Aaaaach .…

Co uděláte, když takovou bonboniéru života nebo lásky dostanete? Otevřete hned? A – s prominutím – se*erete na první dobrou, protože vaše touha a chuť se již nedají ovládnout? Zasytíte se teď hned tím dobrem a láskou, ale za chvíli vám nebude dobře. A nadšení po její chuti vystřídá rozladění z toho, že už vám nic nezbylo a víc bonbonků (lásky, života) nemáte. A možná vám bude smutno. Nebo si budete vyzobávat a vychutnávat pěkně pomalu bonbonky? Jeden po druhém? Budete si užívat jejich rozbalování, budete se těšit na to, jakou asi budou mít chuť. Budete poznávat nevídaná spojení čokolády a třeba chilli, pepře … (tak jak i život sám a láska nám mnohdy naservírují partnera, o kterém jsme vůbec neuvažovali, dokonce k němu měli třeba z počátku nedůvěru, a přesto  a nebo právě proto vztah s ním předčí vše, s čím jste se doposud setkali).  

Možná se odtáhnete a nevezmete si? A nebo si dodáte odvahy a zkusíte to, protože tušíte, že už nikdy se taková šance nemusí opakovat? Každý postupujeme svým tempem. A může se stát, že nás překvapí něco, co jsme – v bonboniéře, v životě i v lásce – nečekali. Můžeme být zklamaní. Ale mnohem častěji budou ta překvapení ta nejkrásnější. A záleží jen na nás, jak moc si je vychutnáme.

Tak na to myslete. A užívejte si života 🙂

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru

Milí přátelé,
od 1.12.2023 bude koučovna přestěhována na novou adresu – budova Oberbank AG Písek, Budovcova 2430, 39701 Písek – výtahem (boční vchod) do 3.patra.

Budu se na vás moc těšit !