.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová, lékařka, mentorka a koučka
Certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

Lékařka

Jsem praktická lékařka pro dospělé s dlouholetou praxí v oboru, dále v oboru urgentní medicíny a medicíny katastrof, dlouhou dobu jsem pracovala i sloužila na interním oddělení Nemocnice v Písku, jako výjezdová lékařka ZZS Jihočeského kraje. Mám soukromou ordinaci praktického lékaře pro dospělé v Blatné.
 
Vystudovala jsem 1.lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor všeobecné lékařství, ze kterého mám atestaci 1.stupně. Celoživotně se vzdělávám v oboru, mám několik diplomů Celoživotního vzdělávání České lékařské komory, navštěvuji i vzdělávací akce v zahraničí.
 
Aktivně se zajímám o celostní (holistickou) a psychosomatickou medicínu, urgentní medicínu, hospicovou a paliativní péči a ajurvédu.
 
Za svůj profesní život jsem dosáhla mnohých ocenění, z nichž nejvýznamnějším je udělení titulu Lékař roku 2009 společností Unie pacientů ČR, a dále 3.místo pro Jihočeský kraj v soutěži Ordinace roku pro rok 2015.
 
 

Nabízím:

 • diagnostickou, léčebnou a preventivní péči s důrazem na prevenci civilizačních a psychosomatických onemocnění
 • dle kapacity závodně preventivní péči
 • konzultace o zdravém životním stylu
 • supervize pro neregistrované klienty
 • psychoterapeutický empatický přístup i komunikaci
 • vysokou profesionalitu lékaře i zdravotní sestry
 • využití moderních technologií a přístrojů (Quick Read GO pro CRP, IFOB a Strep testy, Coagu check XS pro stanovení INR z kapilární krve metodou POCT)
 • lékařský tejping – lymfatický, algeziologický, kineziologický k léčbě bolestí, otoků či poruch funkce pohybového aparátu, k léčení jizev a pooperačních stavů či podpoře správné funkce tělesných systémů
 

Nově registrujeme pacienty pojišťoven:

 • VZP 111
 • ČPZP 205
 • VoZP 201
 • ZPMV 211
 • OZP 207

Ceník v ordinaci praktického lékaře pro dospělé:

 • výkony hrazené ze všeobecného zdravotního pojištění
 • výkony nehrazené ze všeobecného zdravotního pojištění – dle aktuální kalkulace minutové sazby k nahlédnutí v ordinaci praktického lékaře pro dospělé
 • tejping – dle lokality a způsobu ošetření

Reference:

Vážená paní doktorko, chtěla bych Vám z celého srdce poděkovat za péči kterou jste mi léta poskytovala. Bohužel se nyní vyskytla situace, kdy je zapotřebí vyhledat praktického lékaře poblíž svého bydliště. Přeji Vám mnoho osobních i pracovních úspěchu a nadále tak báječný přístup. Nikdy nezapomenu. ❤️ S láskyplným pozdravem Andrea

Andrea Suková, diplomovaná zdravotní sestra

12.3.2020

Co dělat, pokud jste onemocněli Covid-19 a máte nařízenou domácí IZOLACI a nebo jste byli v kontaktu a máte nařízenou DOMÁCÍ KARANTÉNU ??

Autorka: všeobecná zdravotní sestra a skvělý člověk Zdeňka Riedl Dufková

Vážení pacienti,
situace kolem nás je bohužel vážná a každým okamžikem se mění. Stejně tak se mění nová opatření, doporučení, zákazy …
Nejdůležitějšími zásadami v této době je ukázněnost, ohleduplnost lidí a dodržování základních hygienických opatření, mezi která patří:
– důsledná hygiena rukou teplou vodou a mýdlem, případně následná desinfekce rukou
– Při kýchání, kašlání, smrkání používat PAPÍROVÉ (nikoliv látkové) kapesníky, které po použití ihned vyhodíte a provedete hygienu rukou – viz výše
– V případě výskytu jakýchkoliv příznaků respiračního onemocnění se vyhýbejte kontaktu s ostatními lidmi, buďte ohleduplní k sobě i ostatním, pravidelně a důsledně dodržujte hygienu rukou a výše uvedené. Kontaktujte svého praktického lékaře TELEFONICKY či emailem, do zpráv na webových stránkách ordinace apod. NENAVŠTĚVUJTE ZDRAVOTNICKÁ ZAŘÍZENÍ OSOBNĚ!!
Pokud se Vy nebo někdo z osob, žijících s Vámi ve společné domácnosti, ocitnete v DOMÁCÍ KARANTÉNĚ, je nutné dodržovat několik opatření.

Podrobně je rozepíši níže v jednotlivých bodech:
1. – Vyčleňte v domácnosti 1 místnost, kde bude pobývat člověk, na kterého se vztahuje povinnost domácí karantény (dále bude označovaný jako „pacient“). Taktéž určete jednu osobu z domácnosti, která bude pacientovi donášet stravu.
2. Pokud je v domě či bytě pouze jedna místnost, kde pobývají všichni členové domácnosti, měl by být odstup od pacienta minimálně 4 metry!
3. – pacient by měl doma nosit roušku, dodržovat zásady hygieny, používat jednorázové papírové kapesníky, které po použití odhodí do plastového pytlíku, který uzavře! (zaváže). Poté provede hygienu rukou teplou vodou a mýdlem, použije desinfekci.
4. – Platí absolutní zákaz návštěv, vycházení z bytu!
5. – NÁKUPY – obstarají příbuzní, příp.donášková služba (např. www.rohlik.cz). Předání nákupu probíhá bezkontaktně – tzn. Že zboží se nechá v plastové tašce za dveřmi. Platby taktéž provádět bezkontaktně – převodem na účet!!
6. – Pacient chodí do koupelny a na WC až jako POSLEDNÍ z rodiny, splachuje po zavření víka od WC (při spláchnutí se rozvíří do okolí infekční kapénky), poté provede důslednou hygienu rukou teplou vodou a mýdlem, desinfekci rukou a také desinfekci kompletní toalety – prkénka, víka, splachovadla, umyvadla, kohoutků, kliky od dveří
7. – Prádlo od pacienta prát na minimálně 60 stupňů, ideálně na 90 stupňů a sušit v sušičce (pokud lze). Ručník prát DENNĚ!
8. – VENČENÍ PSA – obstarají příbuzní, známí, kamarádi, sousedi … Pokud toto nelze, pak vyjít na nezbytně nutnou dobu, pouze před dveře domu, žádné procházky, nesetkávat se s lidmi, příp.je upozornit, aby se nepřibližovali.
Na sebe si pacient vezme respirátor třídy FFP2, eventuelně 2ks chirurgických roušek. V nejzazším případě šálu omotanou přes nos, ústa a bradu. Na ruce si nasadí jednorázové chirurgické rukavice. Nesmí použít výtah, nesahat na tlačítka, zábradlí, madla, zvonky..!!
9. Na zahradě se může pohybovat pacient pouze sám, bez kontaktu se sousedy!!
10. – Doma je NUTNÉ dodržovat zásady hygieny a důkladně desinfikovat VŠECHNY povrchy – držadla, madla (mikrovlnka, lednice, rychlovarná konvice, mobil, telefonní sluchátko u pevné linky, ovladač od televize, víko odpadkového koše atd.), kliky u dveří, komplet koupelna a WC, vodovodní kohoutky…

27.2.2020

Co dělat při infekci novým coronavirem – Covid 19?

Vzhledem k tomu, že nám tu začíná panovat určitý chaos a zbytečná panika stran karanténních opatření, tak tady je docela přehledná tabulka o doporučeném postupu. Co z ní mimo jiné vyplývá?

1. Při příznacích infekce dýchacích cest bez rizikových okolností (přítomnost v oblasti s nákazou, kontakt s člověkem s prokázaným koronavirem) se postupuje standardně, je prostě vhodné zůstat doma na pracovní neschopnosti a vyležet to. Váš stav by měl primárně řešit váš praktický lékař. Testy na koronavirus se nedělají.

2. Pokud jste byli v ohrožené oblasti (či v kontaktu s osobou prokazatelně nakaženou koronavirem) a můžete být nakaženi, ale nemáte žádné příznaky, TELEFONICKY kontaktujte lékaře, nebo ještě lépe místní hygienickou stanici (tedy nikoliv osobně!), nebo infolinku SZÚ na tel.č. 724 810 106. Ideální je v takovém případě zůstat doma 14 dnů + samozřejmě omezit kontakt s ostatními lidmi. Testy se nedělají, není k nim důvod a není dostatečná kapacita. Pokud se v této době u vás objeví příznaky, které by mohly souviset s COVID, budete opět telefonicky kontaktovat lékaře a bude se u Vás postupovat dle bodu 3.

3. Při kombinaci klinických příznaků a výše zmíněných rizikových okolností opět TELEFONICKY kontaktujte odborníky podobně jako v bodě 2 a okolnosti jim sdělte. V tomto případě nepatříte do rukou praktického lékaře, který obvykle nebývá vybaven dostatečnými ochrannými pomůckami. Váš stav bude vyhodnocen a s vysokou pravděpodobností budete dočasně izolováni a bude vám proveden test k vyloučení COVID-19. V tomto případě test smysl má.

Tato opatření se samozřejmě mohou postupně menit podle vývoje situace.

Medicína, Nemoci a Studium na 1. LF UK

MUDr. Jiří Štefánek

18.2.2020

Tejpy

Aktualizace !!! Bavili jsme se o tom, jak těhotné maminky často bolí záda?? I tohle je řešení. Pro miminko máme i žirafky a hrošíky na tejpech.
Vzkaz těhotné maminky: Dobrý den přeji, jen chci informovat, že tejpy jsou naprostá paráda, úplná úleva na to bříško i záda, moc moc děkuji. A všem se chlubím, jakou má špunt na bříšku krásnou tejpku a všichni chválí, že takové nádherné tejpy ještě neviděli.