.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

Reference

Přijdou chvíle, kdy se mezilidská komunikace zašmodrchá jak dobře vychované lodní lano. V takovou chvíli je někdo, kdo má tak úžasný vhled a nadhled, jako Yvona, skutečným požehnáním. Moc děkuju za provedení náročnými chvílemi, za neskutečnou pomoc v situaci, kdy jsem se nedokázala vyznat ani sama v sobě, natož v tom druhém.

MP, červen 2024


Tisíckrát poděkovat za některé lidi v mém životě je málo. Velký dík patří mým dětem, Vám paní doktorko a Vaškovi, který mi vás poslal tam ze shora.

Romana Svobodová, klientka, červen 2023


Paní doktorka je člověk na svém místě. Nejsem typ člověka, který umí řešit své starosti, problémy s ostatními lidmi. Paní doktorka u mě získala takovou důvěru, že jsem toho schopna a s každým setkáním je mi lépe. Moc díky, že jsem Vás mohla potkat.

Romana


Dobrý den paní doktorko,

musím Vám napsat… Moc ráda si čtu Vaše příspěvky na blogu, často se mě přímo dotknou a na konci vždy uklidní 🙂 jako zrovna ten poslední…. děkuji.

MK


Vaše pacientka v ordinaci 🙂

… takovej ostrůvek lásky a ochoty jsi. V týhle špatný době …

Bc. Pavla Zubalová


Vážená paní doktorko, chtěla bych Vám z celého srdce poděkovat za péči kterou jste mi léta poskytovala. Bohužel se nyní vyskytla situace, kdy je zapotřebí vyhledat praktického lékaře poblíž svého bydliště. Přeji Vám mnoho osobních i pracovních úspěchu a nadále tak báječný přístup. Nikdy nezapomenu. S láskyplným pozdravem Andrea

Andrea Suková, diplomovaná zdravotní sestra


Drahá paní doktorko,
chtěla bych vám moc poděkovat za každodenní aktualizace, které sdílíte na FB ohledně koronaviru. Za vaše odborné rady a relevantní články, které opravdu něco vypovídají. Byla jste snad první, kdo začal upozorňovat na nebezpečí, které se blížilo závratnou rychlostí, ačkoli mnozí situaci podceňovali a bagatelizovali!
Děkuji za vaší odhodlanost u lidí vzbudit odpovědnost za sebe i za druhé. Jste hrdinka, že stále vedete svou ordinaci a vystavujete tak i sebe velkému riziku.
Jsme s malou a manželem stále zde na jihu a do Prahy se zatím nevypravujeme. Chodíme i tady k dětské doktorce, abychom nemuseli zpátky do Prahy. Zde jsme u rodičů na venkově s minimem lidí kolem sebe v relativně větším bezpečí.
Držte se a ještě jednou moc děkuji za sebe i za celou svoji rodinu a blízké.
Těším se na shledání v příznivější době než je tato.
Lenka

Lenka Motejzíková


Ahoj, víš, já ze začátku úplně nevěřila, že by vše mohlo nabýt takových rozměrů… a všem teď říkám Tvoje slova, která jsi mi psala někdy cca před měsícem o tom, že si myslíš, že to vůbec nebude “chřipka”, naopak …. držte se, jsem ráda, že jsem Tě potkala.

Pharm. Dr. Dana Švecová


“Váš blog je perfektní a vždy mě nutí k zamyšlení.”

Petr Porebski
vedoucí oddělení primární péče Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví


” Yv, znáš chlapy snad nejlíp z naší planety …. a máš krásný blogy.”

Petra Plisková Ulrichová
profesionální groomerka, chovatelka a mezinárodní rozhodčí exteriéru psů


Co se mi líbilo na koučinku:

  • moc mi pomohlo první, neformální setkání v Praze – milé, láskyplné, empatické z Tvé strany (doufám, že jsi měla příjemný pocit ze setkání i Ty)
  • na samotném telefonickém koučinku jsem zapomněla, že jsem na koučinku – cítila jsem se bezprostředně
  • brala jsem to s lehkostí jako rozhovor s chybějící mi kamarádkou (i když jsem tam samozřejmě zaznamenávala tvé směrování někam …)
  • současný mezivýsledek je, že se mi daří odevzdat se pocitu, že se mám podaří „vyndat“ ze mne tíseň, strachy, pocity tlaku z povinností a profesních odpovědností, kterých je nemálo, obavy z budoucnosti, …
  • povzbuzení v mých vysněných aktivitách
  • povzbuzení, že se mohu naučit vylézt ze svého introvertního světa
  • hlavně Ti věřím (Tvé vzdělání, dovzdělávání, abys vše uměla vnímat komplexně, tvé životní nemalé zkušenosti, vnímavá povaha, … – krásné!)

Jsem za Tebe moc vděčná.

MP


Yvonka je přesně ten typ člověka, který dokáže naslouchat a sebevětší problém či trápení dokáže s lehkostí a noblesou roztříštit na menší, lehce zvládnutelné. Dokáže člověku nastavit zrcadlo tak, že sám v sobě vidí úžasnou a vzácnou bytost. Jsem moc ráda, že jsem ji potkala a velmi si jí vážím.

RNDr. Lenka Bartošová, PhD. – Specialista pro potravinové databáze


Zároveň bych Vám chtěl pogratulovat k Vašemu webovému blogu. Je to něco úžasného. Jsou tam nádherná a zároveň pravdivá moudra.

Hodně mne dojalo např. toto:

Někdy trvá dlouho, než vám něco dojde. Nevadí. Důležité je, že se to vůbec stalo.

Protože je těžké najít sám sebe a mít se rád. Od sebelásky se totiž odvíjí vše ostatní.

Dokáži-li mít ráda sama sebe, otevřu své srdce.
Pokud otevřu své srdce, vpustím Lásku do svého života.

Veliká pravda!

Jiří Chmelař, IT specialista


Vždy jsem byla vyslyšena a moje obavy, strach nebo nepochopeni dostalo díky radám a jinému pohledu Yvonky pozitivní zvrat a já začala věci vidět i jinak. Také jsem dostala vady návod na pohled i z druhé strany. Díky radám jsem vždy získala pocit, že situace jde zvládnout lépe nebo jsem myšlenky či slova jinak pochopila.

Ing. Alžběta Liza Švejdová – pedagog volného času, trenér psů


Pro Yvonu.

Propojení práce praktické lékařky s koučingem a mentoringem mi od počátku přišlo jako úžasná záležitost obzvlášť v případě, že obojí děláš s obrovským nadšením, láskou a pokorou. Vím, že v procesu sebeuzdravení stojím teprve na začátku, ale jsem vděčná za to, že mi pomáháš právě Ty. Přeji Ti hodně síly a úspěchu!

Alice Vlčková


Již dlouho jsem nad koučinkem přemýšlela a když jsem zjistila, že se tomu začala věnovat Yvona věděla jsem, že je ta pravá chvíle s tím začít. Je úžasně vnímavá a už jen to, že člověk o spoustě věcí mluví do hloubky ho přivede na různá řešení a Yvonka se umí dobře a velmi citlivě ptát. Mohu jen doporučit. člověk nemá pocit, že vyzvídá, ale prostě si jen povídá a Yvonka velmi citlivě navádí na správnou cestu.

Jitka Bastl Hořáková, chovatelka a trenérka psů


Nestává se často, aby erudovaný “študovaný” člověk (lékař) dokázal vnímat svět (a člověka v něm) i mimo rámec svého úzkého profesionálního zaměření. Yvona je proto vzácnou výjimkou – je výrazná svou nezdolnou potřebou pracovat na sobě sama, posouvat se odborně i lidsky, umět zapáleně argumentovat ve prospěch svého přesvědčení, i naslouchat názorům druhých. Yvona je “mnohobarevná” osobnost – naplno prožívá svou práci i své koníčky… Šíří kolem sebe pozitivní náladu (i pozitivní hudbu ).

Ing. Tomáš Košumberský, Prezident České stomatologické akademie, ekonom, manažer a fyzik, autor Teorie času a talentovaný klavírista


S Yvonkou se nejčastěji setkáte jako s paní doktorkou. Vězte, že vždy přicházíte k člověku, kterému na Vašem dobrém zdravotním stavu záleží a dle toho také jedná. Je to velký profesionál a odborník. Spolehněte se, všechny své hluboké znalosti nejen z oboru medicíny vloží do Vašeho zdraví. Je ochotná najít pokaždé to nejlepší řešení v zájmu dosažení kvality v péči o Vás. Mé setkání s Yvonkou ale nebylo jen o lékařské péči. Dala nás už nějaký rok předtím dohromady škola. Škola o muzice, umění a hlavně cit pro hudbu, zpěv. Je to něco, co člověka posouvá ještě dál. S Yvonkou proto najdete porozumění, můžete s ní mluvit téměř o všem, o všem podstatném. Nezklame Vás! Co ji dáte Vám s láskou vrátí  Je to milý člověk!

Milan Vítek, baskytarista Kabát Revival Plzeň


Jsme teprve na začátku, ale mám z toho moc dobrý pocit. Yvon je empatická, snaží se naslouchat, chce opravdu pomoci. Dokáže vycítit, kde je problém z toho, jak mluvíte a nenápadně Vás “navádí” k uvědomění si svého problému a společně nalézáme řešení. Děkuji!

Zdeňka Riedl Dufková


Yvona Kotroušová je nejen skvělá lékařka, ale člověk s obrovským citem. Její znalost různých léčebných postupů mi pomohla od letité bolesti pravé ruky a její lidský přístup mi velice pomohl při těžké depresi ze ztráty manžela. Moc děkuji a přála bych všem mít možnost být v péči takového lékaře jako je ona.

Dagmar Mikulková, klientka


Na konzultaci s Yvonou jsem přišla s nějakým tématem, aby se vzápětí ukázalo, že problém je úplně někde jinde 🙂 Yvona mě naprosto ladně, ale pevně, vyvedla z mého myšlenkového chaosu a pomohla mi si vše dobře srovnat. Navíc je na ní znát, že ze své intenzivní lékařské praxe umí v lidech opravdu s přehledem číst.

Eva Obstová, mentorka a koučka
https://www.evaobstova.cz/


Dámy a pánové,
Je mi velkou ctí představit Vám další milovanou klientku/ přítelkyni a velmi výjimečnou ženu, která se umí dívat dál, než běžný člověk. Má inteligenci i dar ženskosti, ruce, mysl i srdce, které léčí.
MUDr. Yvona Kotroušová
Yvonka je ženou mnoha tváří, typická štírka a tomu odpovídá i její výběr značek, který nikdy nezůstává u jednoho stylu, jednoho vyjádření.
Módu si vybírá intuitivně, velmi intuitivně…
Během několika vteřin, odhadne, co jí sedí, přesně ví, který kus rezonuje s její duši a umí to i na dálku. Dostala od Boha zvláštní dar. Když jsem sledovala, jak si vybírá, do čeho se oblékne, ani vteřinu jsem nezapochybovala, že je vynikající lékař. Přesně takový, které náš svět nyní potřebuje.
Její pohled je dokonale nasměrovaný paprsek čisté lásky. Miluje krásu, a to ve všech podobách, především v očích lidí, kterým má co říct.
Věří, že nejvyšším DOBREM pro člověka je LÁSKA, v níž bychom měli žít.
Yvonka je lékařkou, které nestačí jen medicína, do člověka musí vidět a pracovat s ním uceleně, celostně, tedy pracovat i s jeho duší a emočními potřebami.
Aktuálně studuje koučink a mentoring ve škole PURE MIND a brzy bude certifikovanou koučkou a mentorkou práce s emočními rovnicemi.
Yvonka umí poskytnout pacientům kompletní psychosomatickou péči, zahrnující široké spektrum tělesných, duševních a životních obtíží. Vysvětlí vám, jakou informaci vám tělo nemocí sděluje, a co máte udělat pro to, abyste se uzdravili. Vědomý člověk už ví, že odpovědnost za své zdraví nemůže přenést na lékaře a pilulku…
Tato cesta není pro každého lékaře ani pacienta, ale cesta pro ty, kteří chtějí být opravdu uzdraveni.
Krása kolem nás a umění ji vnímat nás spojuje s úžasnými lidmi.
Pokud jsou vám myšlenky nezávislé komplexní medicíny blízké doporučuji rozhodně MUDr. Yvonu Kotroušovou.
Děkujeme, Yvonko.

Monika Žálková, Móda London Luhačovice, Czechoslovak Models


Lékař roku 2009

Přejít nahoru