.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

vanilkove vztahy
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Vanilkové vztahy

Když se řekne vanilkový sex, většinou máme všichni jasno. Je to super, dlouhou dobu stejné, víme, co po čem bude následovat, proto i svým způsobem bezpečné a předvídatelné. Ale někdy i příliš stereotypní, hrané, příliš uhlazené a ….často neprožité. Až na dřeň.

Když se řekne vanilkový vztah, je to něco podobného. Už nějakou dobu trvající, klidný, vyrovnaný, předvídatelný, celkem jasný, s mnoha stereotypy a rutinou. Spíš na povrchu, hladký, nekomplikovaný, obvykle bez emotivních střetů a takový, který vám závidějí vaše kamarádky.

Vše je zalité sluncem, ve všem máte jasno, celkem s jistotou očekáváte, že po svatbě bude následovat první dítě, dovolená (v Jugoslávii, jak by řekl klasik), druhé dítě, stavba rodinného domu …

Je li tomu skutečně tak, není důvod se mu vysmívat. V dnešní hektické době potřebujeme všichni mít své doma, své zázemí, přijetí, bezpečí, jistotu, radost a lásku. Místo, které nám fakticky i pomyslně dovolí spočinout a připravit se na další střety ve světě kolem nás. A skutečně se v něm může žít dobře. Mě se moc neptejte – sama to nevím. Jsem všechno, jen ne schopná vanilky v této podobě 🙂

Proč? Protože se většinou setkávám s odvrácenou tváří těchto vztahů. Vanilkové vztahy se totiž často pouze tváří, že jsou úžasné a dokonalé. Protože se to od nich jaksi očekává. A protože i oba partneři se o tu dokonalost snaží. Aby v očích okolí takovými byli. Žádné hádky, žádné diskuse, naprostá shoda a soulad, šťastná rodinka .… Bylo by krásné, kdyby tomu tak bylo.

Proč není? Nevěřte na ideály a neprahněte po nich. Život se neodehrává v romantické telenovele. Naopak. Často jste po kolena namočeni v nepohodlí, v překážkách, v názorových neshodách a rozepřích, často vás váš partner štve a věčné dohady unavují.

Pokud se však ve vanilkových vztazích problémy neřeší, ale tiše zametají pod koberec, aby sousedé a známí neviděli .… pokud se – proboha! – nemluví o zásadních problémech, protože by se jimi mohly otevřít ještě hlubší, a ukázalo by se, že si s nimi třeba nevíme rady .… pokud kloužeme po povrchu, protože v hloubce bychom si třeba museli přiznat, že my sami jsme nedokonalí a zdaleka né tak dobří, jak jsme si o sobě mysleli …. tak to je špatně.

Že to bolí?? Ano. Ovšem. Že je to dřina?? Jistě. Ale také to stojí za to.

Jedním z největších zabijáků vztahů je právě nekomunikace, typická pro tyto vanilkové vtahy. Pamatujte si, že čím déle problém není komunikován, tím hůře se pak hojí a hledá řešení, jak z něho ven.

Vanilka je dobrá věc. Když je jí však příliš, může zhořknout.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru

Milí přátelé,
od 1.12.2023 bude koučovna přestěhována na novou adresu – budova Oberbank AG Písek, Budovcova 2430, 39701 Písek – výtahem (boční vchod) do 3.patra.

Budu se na vás moc těšit !