.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

jako na cizi
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Jako na cizí

Jistě jste to už také slyšeli. Když vám partner nebo partnerka vyčítají, že jste k nim jako na cizí.

Zažívají to všechny tzv. pomáhající profese a obecně všichni, kteří pracují s lidmi, jejich požadavky, náladami a chováním. A někdy je toho za vandr, takže po návratu z práce domů máte chuť někam si zalézt, nemluvit, nikoho a nic neposlouchat a nic neřešit. Pouze dočerpávat vydanou energii. Může se stát, že v ten moment odmítnete komunikaci s partnerem (zaměstnané ženy, maminky dětí, mně jistě dají za pravdu) a je oheň na střeše. A už partner lamentuje, že jste na něj jako na cizího.

Má ale pravdu? Neskrývá se za tou větou náhodou něco jiného?

Protože – v práci po celý den, při jednání s kolegy i zákazníky se snažíte být společenští a přátelští. Stejně tak, když si jdete pro dítě do školky, a paní učitelka nemá svůj den, cestou domů musíte nakoupit a v čekající frontě u pokladen musíte vstřebat pěknou dávku negativní energie od spolučekajících zákazníků, a ani vaše dítě neprojevuje poslušnost a roztomilost. Celou tu dobu se držíte, máte napočítáno nikoli do deseti, ale do milionu, snažíte se zůstat laskaví, vstřícní a chápající, a nebo si – alespoň – nepřipouštět negace druhých.

Když pak konečně zavřete dveře bytu a v předsíni vás přivítají poházené věci manžela (například 🙂 .… ) a vám třeští hlava, na sebemenší další podnět pak vybuchnete.

A jsme u toho:

Za prvé – na cizí lidi se dokážeme vyladit – snažíme se být laskaví a tolerantní, chápající …. proč to samé nejde doma? Neměli bychom být náhodou laskaví a chápající především k našim blízkým??

Za druhé – co nás tak vytáčí během dne, že doma vybouchneme? Nespokojenost? Frustrace?

Neměli bychom jí konečně řešit??

Zkuste se prosím nad tím zamyslet.

A pro ty, kteří potřebují mou pomoc – jsem tady pro vás 🙂

Krásný zbytek dne!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru