.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

to-se-nemelo-stat
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

To se nemělo stát

Klientka sedí proti mně v koučovně a pláče. “To se nemělo stát,” říká. “Udělala jsem chybu.” Popisuje situaci, jaká vznikla u ní doma. “Kdyby se staly věci jinak, mohla jsem být šťastná,” vzdychne si.

Rozporuji to. Co když nemohla? Co když i chybná rozhodnutí, která učiníme, či věci, které na první moment pro nás vypadají nepříznivě, mají své pevné místo v našem životě? Jeden můj moudrý kamarád řekl, že věci se dějí přesně tak, jak mají. Vždy a bez výjimek. Dějí se správně v daný okamžik konkrétnímu člověku a nemá smysl nad nimi polemizovat.

Buď v čase poznáme, že vlastně pro nás bylo dobro, že se nesplnil náš původní záměr a nakonec vše dopadlo ještě lépe, než jsme si vysnili, a nebo jsme doopravdy udělali chybu či se stala bolavá událost, ale obojí nás něčemu naučilo a posunulo na naší cestě dál.

Nemá smysl řešit minulost. Můžeme s vděčností vzpomínat, ale nezměníme jí. Nemá smysl příliš řešit budoucnost. Nevíme totiž nikdo, co je pro nás přichystáno. Jediný smysl je být přítomný tady a teď. Právě tohle je náš život. Tak jej nepromarněte. A žijte naplno každičký okamžik.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru