.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

blog
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Růžový blog

Miluju růžovou. Takovou tu baby pink, také neonovou, fuchsiovou a červánkovou. Proč? Protože mi sluší. Jsem zimní typ a potřebuju výrazné studené barvy k pleti a vlasům. A také proto, že podle mého názoru symbolizuje ženství. Něhu. Laskavost. Přijetí. Pochopení a klid. A to už je jen kousíček k červené a rudé, že? K lásce a vášni.

Když jsem před více než rokem tvořila můj web, nebylo o čem přemýšlet. S mým geniálním webmasterem jsme se shodli okamžitě, jaká barva mu bude vládnout. V podstatě jsem to dál neřešila, prostě se mi ta barva líbí a web vypadá výrazně. Teprve před nedávnem se ozval vzácný čtenář, a po pravdě popsal, jak jej právě tahle barva zprvu odrazovala. Očekával takový ten ženský, uvzdychaný, sladkobolný, zdrobnělý a vyumělkovaný web a texty, které si jen stěžují na muže, píše se v nich o nesmyslech a žádná řešení nenabízejí. Přesto měl odvahu a jeden z blogových textů otevřel. Začetl se a zůstal překvapen sdělením, názory, úhlem pohledu i tématikou. V dobrém slova smyslu, což mě nesmírně těší.

Ono to totiž o tom je. Často máme v naší mysli různá očekávání, nastavení, která nás předem, aniž bychom zkusili ochutnat, blokují od nového. Jsme schopni si nové a nečekané doslova zaškatulkovat a vůbec nám nedojde, že se třeba o hodně ochudíme.

V životě, ve vztazích, v práci, v lásce.

Zdání klame, říká se. Mám známého ze Španělska, před kterým bych večer jistojistě utekla, kdybych jej neznala, a přesto patří ke světové špičce ve střihu výstavních pudlů. Moje sladká dcera patřila k reprezentaci ČR v praktické střelbě. A i já občas dokážu překvapit ….

Někdy je dobré udělat krok do neznáma .… Vystoupit ze své komfortní zóny. Překonat sebe i náš strach. Můžeme být odměněni .…

A – P.S. – růžová je barva čtvrté, srdeční, čakry. Té, která dává naději a lásku. Té, která léčí a uzdravuje osamocená srdce .…

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář