.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

z ordinace
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Z ordinace – návod, na co se musíme ptát pacientů v karanténě a v izolaci s nemocí Covid 19?

Dnešní blog bude praktickým návodem pro pacienty z mé ordinace, ale možná i pro pacienty mých kolegů. Slouží k tomu, abychom se rychleji spolu domluvili a dořešili vše potřebné. Jde o informace, které slouží k trasování vaší epidemiologické situace a ochraně vašich blízkých.

Tedy: Dostali jste se do kontaktu s pacientem Covid pozitivním? Byli jste testováni a jste sami pozitivní? A nebo jste bez kontaktu s nákazou, ale máte příznaky?

V prvé řadě – a to platí zásadně – nechoďte osobně do ordinace, protože můžete nakazit jak jiné lidi, tak i zdravotníky, a výpadek zdravotníků v této době je extrémně závažný pro mnoho pacientů, nejen pro vás samotné. Dodržujte důsledně a bez výjimek všechna opatření, která slouží k zabránění přenosu viru a která byla popsána v mých předchozích blozích (viz. www.yvonakotrousova.cz/blog) a nebo na fb stránkách ordinace MUDr. Yvona Kotroušová, s.r.o.

Raději než telefonát prosím popište svůj zdravotní stav a fakt, že můžete mít Covid 19, do mailu, messengeru, protože se bohužel v dnešní době, kdy je v ordinaci nárůst práce (i telefonátu) nejméně o 300 % nemusíte dovolat. Proč?? …. protože krom nemoci Covid 19 řešíme stále běžnou agendu ordinace všeobecného praktického lékařství pro dospělé, tedy vyšetřování jiných akutních či chronických stavů, preventivní prohlídky, předpisy chronické medikace, výpisy, předoperační vyšetření, vyšetření doporučená odbornými lékaři, atd. A ne v neposlední řadě práci za hygienické stanice, které jsou stejně jako my zavaleni nemocnými Covid 19.

Vaší zprávu si přečteme, uveďte prosím vždy na vás aktuální telefonní kontakt, zůstaňte doma, nechoďte do práce a vyčkejte na pracovní den, kdy vám zavoláme a budeme s vámi situaci po telefonu řešit.

Zeptáme se vás na vaše kontakty, datumy, kdy k nim došlo, budeme chtít znát váš aktuální zdravotní stav, obtíže, doporučíme vhodné léky, domluvíme se na vystavení elektronické neschopenky či karantény, či na práci home office, je li vám zaměstnavatelem nařízena, propojíme se se servery České správy sociálního zařízení, Ministerstva zdravotnictví i nemocnic a vystavíme všechny formuláře a žádanky, které jsou potřeba. Bude li to indikované, zajistíme i vaše vyšetření v testovacích centrech.

Následně se spolu domluvíme na dalším postupu, kontrolách a poučíme vás, co smíte a nesmíte dělat v izolaci či karanténě. Je toho dost k řešení, a časově to trvá dlouho. Proto prosíme o trpělivost a vaší spolupráci – opravdu je potřebujeme.

Dodržujte prosím zodpovědně všechny pokyny a pečujte o zdraví své i vašich blízkých.

Spolu to zvládneme.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru