.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

první dojem
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

První dojem

Je to určitě hodná a velmi pracovitá dívka. Má krásné modré oči a dlouhatánské řasy, má milý výraz v obličeji, ale teď mi v koučovně pláče a hroutí se, že nemůže najít kluka, že jí nikdo nechce, a že nemůže najít ani zaměstnání. Promlouvám k ní laskavě a učím jí první krůčky, jak se mít ráda. Protože její neláska k sobě z ní doslova křičí.

Neupravená, mastné slepené vlasy, vytahaný neforemný svetr a špinavé, ano špinavé!, rifle a boty (tak, že přemýšlím, jestli mi ještě jednou stoupne na koberec s vysokým vlasem, budu jej moci vyhodit). A co nejhoršího … patří mezi ekoaktivistky a opravdu … jak to říci slušně … nevoní … Pochází z chudších poměrů, kde rodiče pravděpodobně žijí stejným způsobem, a proto jí neumějí / neznají /co já vím ?? pomoci a naučit jí starat se o sebe. Na to, že je jí přes dvacet let, docela smutné.

A tak namísto koučování  probíráme i osobní hygienu, praní prádla, mytí vlasů, i to, jak by měl člověk vypadat. Proč? Protože první dojem je nadmíru důležitý. Tohle je vzkaz těm, kteří teď zhusta komentují, jak píšu o povrchních věcech a jak to není pro život podstatné. Velký omyl. Starat se o sebe, být a cítit se upraveně, být čistí a voňaví, a umět slušně vystupovat a jednat vždy patřilo, patří a bude patřit k naší kultuře. A je neoddiskutovatelným vnějším projevem naší sebedůvěry a sebelásky.

Budu li se cítit dobře, bud li upravená a budu li vědět, že mně to sluší, stoupá automaticky i moje spokojenost se sebou a cítím se (sebe) jistěji, (sebe) vědoměji a jde mi i lépe vystupovat na veřejnosti. Šaty opravdu dělají člověka. Stejně tak úprava obličeje, líčení, střih vlasů a jejich barva. Pozor! Nebavím se zde o drahých značkách, o tom, že musíte utrácet desítky tisíc za péči o sebe, nebo o tom, že všichni musejí chodit v oblecích a společenských šatech. Vše je o čistotě, svěžesti a umění najít si svůj slušivý styl, a zároveň respektu k druhým, který se projeví vhodnou volbou stylu oblečení k jednotlivým událostem.

Zajímá vás toto téma? Chcete se dozvědět více? Napište mně schválně do komentářů váš názor. Protože pro vás plánuji překvapení! Teď neprozradím. Těšte se!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru