.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

jak-ji-uspokojit
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Jak ji uspokojit?

Jak jí uspokojit? Čekáte podrobný sexuální návod, který jí vystřelí ke hvězdám? Pánové .… pokud čtete můj blog, žádné podrobné rady v tomto duchu nepotřebujete, protože pravděpodobně sexuálním Bohem plným empatie a pozornosti již jste. Howgh.

Takže vás možná zklamu, ale budu psát o naplnění citovém. Které vedle toho výše zmíněného u obou partnerů do vztahu bezesporu patří. Na tohle téma jsme nedávno narazily s mou skvělou kamarádkou, když jsme se bavily o tom, jak je těžké učinit spokojenou ženu, která na sobě pracuje, rozvíjí se, učí se, je plná lásky a pochopení, které kolem sebe dává plnými hrstmi, ale současně stejný zájem a lásku chce sama dostávat. A v tom je možná ten problém. Protože nelze očekávat, že to, co dávám, dostanu bezezbytku a v podobě, v jaké si sama představuji, nazpět.

Proč? Jsme individuality, každý jsme originál, každý jsme jiný a máme právo na vlastní úsudek, jednání, na vlastní sny a přání. A jsme také za to plně odpovědní. Proto se může stát, že partner zareaguje jinak na projevy vaší péče, lásky a zájmu. Nemusí je plně pochopit, nemusí se mu líbit v té podobě, v jaké je dostal, nemusí je přijmout, může k nim mít výhrady a nebo – sám má menší potřebu přijímat a dávat lásku. Nebo to – a proč ne? – jednoduše nemusí umět. Třeba proto, že ho to nikdo v dětství nenaučil. A tak se může stát, že láskyplně, tak jak to umíte nejlépe, pečujete o vašeho muže, ale nazpět se vám pozornosti nedostává. Vůbec, a nebo ne v té míře a podobě, po jaké toužíte.

Co s tím? Neočekávejte! (O tom, že Očekávat cokoli ve vztahu je cestou do pekel si přečtěte v jednom z mých dřívějších blogů.) Konejte! Řekněte si přímo a laskavě o to, co byste chtěla a čím by vám udělal radost. Poproste jej o to. A nezlobte se, pokud to nesplní. Neobviňujte jej ihned z jeho nezájmu, protože – on není vy. Nemusí to umět, nemusí to tak cítit, chce to udělat jinak. Vše je správně. Nic není špatně. Uvědomte si, že jediným člověkem, který má na starosti vaší spokojenost a štěstí, jste vy sama. Nikdo jiný. Přijměte míru lásky a pozornosti od partnera s vděčností a láskou.

A pokud vám v ní něco schází, doplňte si to sama. Proč ne?

Že milujete dovolené u moře a on nemůže slunce vystát? Jeďte sama. Že chcete jet na kole a on si čte? Vezměte s sebou kamarádku. Že je spíše domácí typ a nechce se mu s vámi do společnosti? Jděte sama. Žijte, užívejte si života a všeho, co vás činí šťastnou. A až se vrátíte  domů, s nadšením mu o vašich zážitcích vyprávějte, tak jako on vám, když cestoval s kamarády na lov ryb. Budujete tím váš zájem jeden o druhého a to je pro vztah velmi důležité.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru