.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

jak-ji-uspokojit
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Jak ji uspokojit?

Jak jí uspokojit? Čekáte podrobný sexuální návod, který jí vystřelí ke hvězdám? Pánové .… pokud čtete můj blog, žádné podrobné rady v tomto duchu nepotřebujete, protože pravděpodobně sexuálním Bohem plným empatie a pozornosti již jste. Howgh.

Takže vás možná zklamu, ale budu psát o naplnění citovém. Které vedle toho výše zmíněného u obou partnerů do vztahu bezesporu patří. Na tohle téma jsme nedávno narazily s mou skvělou kamarádkou, když jsme se bavily o tom, jak je těžké učinit spokojenou ženu, která na sobě pracuje, rozvíjí se, učí se, je plná lásky a pochopení, které kolem sebe dává plnými hrstmi, ale současně stejný zájem a lásku chce sama dostávat. A v tom je možná ten problém. Protože nelze očekávat, že to, co dávám, dostanu bezezbytku a v podobě, v jaké si sama představuji, nazpět.

Proč? Jsme individuality, každý jsme originál, každý jsme jiný a máme právo na vlastní úsudek, jednání, na vlastní sny a přání. A jsme také za to plně odpovědní. Proto se může stát, že partner zareaguje jinak na projevy vaší péče, lásky a zájmu. Nemusí je plně pochopit, nemusí se mu líbit v té podobě, v jaké je dostal, nemusí je přijmout, může k nim mít výhrady a nebo – sám má menší potřebu přijímat a dávat lásku. Nebo to – a proč ne? – jednoduše nemusí umět. Třeba proto, že ho to nikdo v dětství nenaučil. A tak se může stát, že láskyplně, tak jak to umíte nejlépe, pečujete o vašeho muže, ale nazpět se vám pozornosti nedostává. Vůbec, a nebo ne v té míře a podobě, po jaké toužíte.

Co s tím? Neočekávejte! (O tom, že Očekávat cokoli ve vztahu je cestou do pekel si přečtěte v jednom z mých dřívějších blogů.) Konejte! Řekněte si přímo a laskavě o to, co byste chtěla a čím by vám udělal radost. Poproste jej o to. A nezlobte se, pokud to nesplní. Neobviňujte jej ihned z jeho nezájmu, protože – on není vy. Nemusí to umět, nemusí to tak cítit, chce to udělat jinak. Vše je správně. Nic není špatně. Uvědomte si, že jediným člověkem, který má na starosti vaší spokojenost a štěstí, jste vy sama. Nikdo jiný. Přijměte míru lásky a pozornosti od partnera s vděčností a láskou.

A pokud vám v ní něco schází, doplňte si to sama. Proč ne?

Že milujete dovolené u moře a on nemůže slunce vystát? Jeďte sama. Že chcete jet na kole a on si čte? Vezměte s sebou kamarádku. Že je spíše domácí typ a nechce se mu s vámi do společnosti? Jděte sama. Žijte, užívejte si života a všeho, co vás činí šťastnou. A až se vrátíte  domů, s nadšením mu o vašich zážitcích vyprávějte, tak jako on vám, když cestoval s kamarády na lov ryb. Budujete tím váš zájem jeden o druhého a to je pro vztah velmi důležité.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru

Milí přátelé,
od 1.12.2023 bude koučovna přestěhována na novou adresu – budova Oberbank AG Písek, Budovcova 2430, 39701 Písek – výtahem (boční vchod) do 3.patra.

Budu se na vás moc těšit !