.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

kralovna-1
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

O úctě (Pocta Jejímu Veličenstvu)

V pietě a poctě Jejímu Veličenstvu Královně Alžbětě II.

8.9.2022 se změnil svět. Už nikdy nebude stejný. Ve večerních hodinách zemřela Panovnice, která v rukou držela obrovskou moc. Její Veličenstvo Královna Alžběta II. Ta s velkým K. Ikona. Jako by se s jejím srdcem zastavil i život sám.

Ta moc, kterou držela, a kterou já zmínila, nespočívala pouze v zemích, které jí náležely. V majetku či počtech obyvatel. Ona vládla úplně jinou mocí… Ne, nebyla Královnou srdcí – tou byla její zesnulá snacha Diana. Ale byla jistotou, řádem, pevným pořádkem, harmonií, ale i nezlomnou odvahou a vůlí. Vynikala ctí a sama si vážila každého.

Všimli jste si, že se od jejího skonu na sociálních sítích včetně facebooku neobjevily žádné hanlivé texty, komentáře, jak tomu i v případech úmrtí bývá? Všimli jste si, kolik lidí sdílelo status o ní? Kolik lidí vyjádřilo lajkem projev soustrasti, lítost, či obdiv a lásku k ní? Přestože, tak jako já, jsme jí osobně neznali a ani nemohli? Kolik lidí napříč kontinenty, vírou, barvou pleti, vzděláním a čímkoli dalším se v pietě zastavilo?

Čím to je? Ta moc, kterou si podmanila celý svět, se jmenuje ÚCTA. RESPEKT.

Je to přesně ta moc, kterou si nezískáte penězi, mocí, tlakem a agresí, tituly před a za jménem. Křikem či pláčem. Dokonce ani ušlechtilým aristokratickým původem ne.

Úcta se získává jinak. Pouze a jen tím, KDO JSTE. A JAK ŽIJETE. Ničím víc ani méně.

A tak , Vaše Výsosti, v obrovské úctě se před Vámi skláním .… A děkuji .… Váš odkaz a vzor v našich srdcích bude žít dál.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru