.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

couch

Koučuj mě! (aneb nebojte se kouče)

Patřím mezi ně. Mezi mentory a kouče. Oficiálně pátý měsíc a moc mě koučování baví. Těším se na každé setkání s vámi a užívám si jej. Ráda pro vás píšu inspirativní texty, někdy obsahově hutnější, někdy lehké, někdy smutné a někdy veselejší. S cílem pobavit vás, předat informaci k zamyšlení a dát vám možnost rozvíjet se dál. A pracovat na tom, co vás tíží.

Ve svých reakcích se mě často ptáte, co to vlastně koučink je a jak takové koučování vypadá na živo?

Koučink je vědomé pokládání správných otázek, které pomohou pochopit a objasnit příčinu obtíží klienta, a následně mu ukáží možná řešení a cestu, jakou by se měl dát. Představte si to tak, jako by kouč vytahoval vaše myšlenky (z pomyslného prostoru vašeho mozku) na světlo, na jeviště, zvědomil je a pomohl vám uvědomit si souvislosti mezi nimi, vaším chováním a vašimi emocemi, a tím by vás přivedl k řešení daného problému.

Mentoring je pak jakýsi nadstupeň koučinku, vědomé provázení vaším životem, kdy mentor aktivně vstupuje se svými názory a zkušenostmi na danou situaci a poradí vám, jak co nejrychleji dojít k cíli a k řešení vašich problémů. Obě metody se vzájemně doplňují a s chutí je používám tak, abych pomohla klientům jít na jejich cestě za sny.

Jak to tedy ale vypadá v praxi ?

Do mé koučovny se objednáte – ideálně mailem, zprávou do messengeru a nebo osobně či telefonicky. Domluvíme si termín koučování i cenu. Nic s sebou mít nepotřebujete – jen vaše odhodlání poznávat sebe a pracovat na sobě. V den D se potkáme ve smluveném čase, přivítám vás ve své koučovně, usadíte se na pohodlnou pohovku, můžete i ležet – cokoli, co je vám příjemné, dostanete kávu a nebo čaj a něco malého k tomu 🙂 a začneme si povídat.

Ujišťuji vás, že náš rozhovor je ryze důvěrný a informace z něj se nedostanou k nikomu dalšímu. Nemusíte se bát.

Jak vypadá první koučovací hodina? Budu se vás ptát:

Co vás ke mně přivádí? Co vás trápí? Máte nějaké téma, které chcete otevřít a řešit? Chcete se v něčem zlepšit? Či něco pochopit?

Během našeho rozhovoru zjistím, jak jste na tom aktuálně s náladou i zásobou energie a podíváme se do vaší nedávné minulosti, abychom vyhodnotili, jak jste se cítili a jak byli spokojeni v poslední době ve čtyřech základních oblastech vašeho života – v oblasti vaší práce a talentu, vašeho zdraví, vašich vztahů i v oblasti financí.

Najdeme spolu místa, kde se necítíte jisti či sami vnímáte problém, pojmenujeme si je, budeme si o nich hlouběji povídat a navrhneme způsob, jakými je budeme spolu, vy a já, řešit. Ukážu vám, že si své problémy často neseme z dětství či dávné minulosti, kdy jsme slyšeli věty, které bohužel negativně ovlivnily a ovlivňují náš život. Tyto emoční rovnice najdeme, pojmenujeme je a v příštích hodinách změníme tak, aby vám dále neubližovaly.

Připravte se na to, že se budeme spolu smát, možná zvážníme, a možná vás naučím cvičení, která povedou k tomu,abyste se ve vašem těle cítili lépe a lépe jej vnímali. A stejně tak vaší duši.

Na závěr se vás zeptám na vaše tři přání, na to, jak by věci vypadaly ideálně?

Rozloučíme se, zaplatíte, a domluvíme se na termínu dalších koučovacích hodin.

Tak, a to je celé? Že to nebolelo? 🙂

Potkáme se tedy v mé koučovně?

Budu se na vás moc těšit! 🙂

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář

Close Menu