.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

Jak se nenakazit infekcí Covid 19
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Jak se nenakazit infekcí Covid 19

Čelíme takové míře nákazy nemoci Covid 19, o které se nikomu nesnilo ani v nejčernějších snech.

Přesto máme stále ještě šanci bránit sami sebe a své nejbližší. Jak??

1. Zachovávejte si pozitivní mysl, mějte v srdci lásku k sobě i druhým a radujte se z maličkostí. Jak to udělat se dočtete v mých textech, těch, co jsem již publikovala, i těch, které vyjdou v příštích několika dnech.

2. Buďte zodpovědní a nevyhledávejte rizikové situace. Vyhýbejte se vědomému kontaktu s nakaženým člověkem, vyhýbejte se většímu počtu lidí, omezte nákupy jen např. na 1x týdně, pište si seznamy, podle kterých nakoupíte, a nevyhledávejte tzv hobby obchody jen k ukrácení dlouhé chvíle.

3. Důsledně dodržujte pravidlo 3 R: Roušky – Ruce – Rozestupy

4. Noste s sebou dezinfekci a rukavice – ty používejte ve všech obchodech a nebo místech, kde na věci mohl před vámi sahat někdo jiný. Po opuštění obchodu rukavice sundejte a vyhoďte a ruce si řádně omyjte a dezinfikujte.

5. Každé nachlazení vyležte, a rozhodně ani s rýmou nechoďte do práce. Můžete nakazit kolegy, a i kdyby to byla jen prostá rýma, bude od vás ohleduplné, že budete myslet na jejich zdraví. Při respiračním onemocnění se poraďte, co dělat, s vaším registrujícím lékařem, ale pouze telefonicky či pomocí sociálních sítí.

6. Dbejte na kvalitní životosprávu, kam patří v prvé řadě nekouření, kvalitní a dostatečný spánek, zdravá strava s vědomým doplňováním vitamínu C, D a kolostra (mleziva) s dostatečným příjmem tekutin, a ne v neposlední řadě pohyb na čerstvém vzduchu v přírodě, bez jiných lidí. Ten vám prohloubí vaší imunitu, ale současně i zajistí dostatek tzv. hormonů štěstí, tedy endorfinů a enkefalinů, které při něm vznikají.

7. Dovolte si lenošit, odpočívat, když máte tu možnost, věnujte se všemu, co vás baví. Poslouchejte vaše tělo, co vám říká – je totiž velmi moudré.

8. Věnujte vaší pozornost těm, které milujete. Lidem, zvířatům, rostlinám. A bude li se vám zdát, že jste sami, začněte pomáhat druhým, kteří vší pomoc potřebují – starým lidem, handicapovaným, zvířatům … V dobrém se vám to vrátí.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru

Milí přátelé,
od 1.12.2023 bude koučovna přestěhována na novou adresu – budova Oberbank AG Písek, Budovcova 2430, 39701 Písek – výtahem (boční vchod) do 3.patra.

Budu se na vás moc těšit !