.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

cukrová vata
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Cukrová vata

Moje sestra, dvojče, měla jako dítě moc ráda poutě. Na rozdíl ode mě. Už dlouho dopředu se těšila, a když nastal srpnový den D, nemohla nadšením dospat a odpoledne nevynechala jedinou atrakci, která se nabízela. Létala vzduchem nad hlavami přihlížejících na řetízkovém kolotoči, nadšením výskala na různě se převracejících strojích (zatímco já už v útlém věku poznala význam slova nausea), s ještě větším nadšením zuřivě narážela jejím autíčkem do mého, když já si poklidně jela  (abych jí to posléze mohla i s úroky vrátit u stánku s poníky – to jediné zajímalo mě), a milovala cukrovou vatu.

Tu já taky. Růžovou hmotu (protože jasně, růžovááááá), která se lepila a sladce chutnala. Velmi jsem se na ní těšila a představovala si, jaká bude, jak bude chutnat, zda jí bude dost a zda mi vydrží.

A pak … pak jsem jí vždycky sežrala (protože slušněji a jemněji se to napsat nedá :-D ). No a když to bylo naposled, udělalo se mi po ní špatně. Velmi špatně. Detaily vám popisovat nebudu … musí vám stačit, že od toho dne jsem jí nikdy neochutnala a vím jistě, že neochutnám. Přestože je růžová.

Stane se totiž, že přestože něco milujeme tak, že bychom za to dýchali, můžeme se toho přejíst. Můžeme být tím zahlceni. Přesyceni. Nacpáni k prasknutí. A bude nám těžko. 

Stejné je to s láskou.

Pokud milujeme (zejména my, ženy) partnera tak, že bychom za něj dýchali/y a cokoli pro něj ve dne v noci udělali/y, může nastat situace, že partner dostane lásky moc. MOC. Víc, než bude schopen pochopit. Než bude schopen vstřebat. Než bude potřebovat. A než se mu bude líbit.

Bude láskou přejeden, zahlcen, přesycen. Nacpán k prasknutí.

Bude mít pocit, že všude jsme my a naše láska, že on nemá žádný prostor, že je námi manipulován a že nemůže dýchat. Dokonce bude přemýšlet o tom, proč se tak chováme, proč to děláme a co za tím (= jaká výhoda pro nás) vězí.

????

Uráží vás to? Překvapuje vás to? Jste tím šokováni/y? Dotčeni/y? Jde o to, že podle sebe soudíme druhé a mylně předpokládáme, že jejich sny, přání, touhy a potřeby jsou totožné s našimi. Omyl.

Celkem velký.

Naše očekávání a potřeba lásky se zcela zásadně nemusí shodovat s očekáváním a potřebou lásky jeho.

Řešení??

Ustoupit.

Ustoupit z našeho očekávání, ustoupit z tlaku, ustoupit z přemíry lásky a pozornosti, trochu se stáhnout a chvíli věnovat pozornost a lásku sobě. Protože pokud to neuděláme, mohli/y bychom partnera i zahnat. Do útěku. A to je to poslední, co při velké lásce s ním chceme.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru