.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

byt videt
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Být vidět

Určitě jste všichni viděli v televizi, či na sociálních sítích, dechberoucí proměny obyčejných, často unavených a neupravených žen v hvězdné celebrity. Takové proměny, že vám spadla brada a stihli jste říct WOW. Proměny, za nimiž se skrývá talent a um vizážistů, stylistů, kadeřníků, často i plastických chirurgů a korektivních dermatologů a stomatologů.

Ty ženy jsou v okamžik proměny šťastné, ale vůbec si netroufnu odhadnout, zda jsou šťastné i později a zda si udrží proměnou vydobytou krásu i nadále? Po pravdě dost o tom váhám…

Proč? Naší přirozeností je zvyk – něco dělat, nějak vypadat stejným způsobem, někam patřit, a neměnit to. Změna, například zmíněného vzhledu, pak obvykle přichází ve zlomových momentech našeho bytí, a vypovídá o našem momentálním emočním rozpoložení.

Pokud se k takové změně rozhodneme, ale nedozráli jsme k ní, nemáme jí vnitřně přijatou, obvykle radost z ní dlouho nevydrží a dostaví se pocit rozčarování či nelibosti. A za čas se vrátíme k původním zvyklostem včetně (ne)péče o sebe. Není se pak čemu divit, když změna vzhledu přestane být vidět. To proto, že změna vnější není provázena změnou vnitřní – zráním naší osobnosti.

Často bývá takový neúspěch doprovázen našimi strachy a pochybnostmi o soběbojím se ukázat, bojím se být vidět, bojím se být krásná, bojím se vystoupit z řady. Že je to divné? Ale vůbec ne, zejména, pokud nemáme zdravé sebehodnocení a sebevědomí.

Co se stane, když se z šedé myšky přeneseně stane žena vamp? Všichni jí začnou hodnotit (protože jí uvidí novou optikou), všichni budou řešit, co se mohlo přihodit, že se změnila, někteří jí budou závidět (krásu, úspěch, eleganci, odhodlání ke změně, cokoli …), někteří jí mohou přát neúspěch.

A co ona? Ustojí ten tlak? Zájem? Nebo závist? Zejména pokud na něj nebyla připravena? Nebylo jí lépe jako šedé myšce v davu podobných šedých myšek, kdy nevyčnívala?

Nic z toho ovšem nejsou neřešitelné úkoly a všemu se dá naučit. A krom výše uvedených problémů taková žena, bude li pracovat vědomě i na rozvoji své osobnosti, však záhy zjistí, že se jí daří lépe, že si zvykla a přestala řešit pozornost okolí, naopak – že si jí umí užít a někdy až rošťácky jí jde naproti, a že ruku v ruce rozvoji její krásy vnější se rozvíjí její krása vnitřní. A naopak.

Její duše se rozvoní …. A začne se jí měnit život.

A proto, jste li připraveni, nebojte se proměn. Nebojte se být vidět.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru

Milí přátelé,
od 1.12.2023 bude koučovna přestěhována na novou adresu – budova Oberbank AG Písek, Budovcova 2430, 39701 Písek – výtahem (boční vchod) do 3.patra.

Budu se na vás moc těšit !