.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

pocta
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Vnitřní krása (Pocta Statečným ženám)

Prvního listopadu, v den Svátku všech svatých, jsem byla poctěna pozváním k přednášce o koučinku, mentoringu, psychosomatice a vztahu k onkologickým onemocněním pro ženy, které překonaly či překonávají jedno z emočně nejcitlivějších onkologických onemocnění, kterým je karcinom prsu.

Ten karcinom, který nejenže poznamená ženu zdravotně, sociálně (co se týká jejích pracovních a vztahových vazeb), logicky i finančně, ale bohužel i emočně, protože se dotýká jejího niterného prožitku ženství, tedy krásy jejího těla a zejména prsou. Její atraktivity pro partnera i sebe, její žádostivosti, její touhy.

Je nasnadě, že ženy nesoucí tuto diagnosu se potýkají nejen s nutností přijmout sebe samu změněnou, ale i strachem a nejistotou z toho, jak na změnu fyzickou bude reagovat její partner?

Snažila jsem se jim předat poselství, kdy každá zevní krása je prázdná, pokud není krásná i duše člověka, a pokud žena nepřijme sebe samu takovou, jaká je. A naopak – pokud se tak stane, žena je spokojená sama se sebou a dokáže předávat svou vnitřní krásu, tedy Dobro a Lásku, Něhu a Péči svému okolí, není závislá na kráse fyzické a zjišťuje, co má doopravdy v životě smysl.

Přála bych vám vidět nádherné rozzářené laskavé oči dam z našeho setkání. Byly tak krásné !!!! A bylo úplně jedno, zda právě prodělávaly chemoterapii, byly po částečném nebo totálním odstranění prsu, byly malé, velké, silnější nebo hubené, s vlasy nebo bez. Jejich krásu tvořila jejich Duše a jejich Srdce, na základě zkušeností a bolesti, kterým si musely projít. A přesto nezatrpkly .… Říkají si Statečné ženy .…

V obrovské úctě k nim!

Neboť příběh každé z nich je inspirativní i pro nás.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru