.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

unsplash
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Aby hlava nebolela

Nedávno za mnou přišel koučovaný klient s tím, že už opravdu neví, co má dělat, aby doma vše fungovalo dle jeho představ.

Začal pomáhat, více se starat o děti, čas od času sám nakoupí a dokonce po příchodu z práce se začal sám aktivně ptát manželky na to, jak se měla a co dělala? Když jí chce pohladit, odtáhne se od něj. Když se pokusí podruhé, něco na něj zavrčí a viditelně se stáhne. A dál nekomunikuje. A jeho to štve.

Říká mi: “Je divná. Měla by k lékaři. Pořád si stěžuje, že jí bolí hlava.” A prosí mi, ať s ní něco udělám.

“Začneme od Vás,” sděluju mu. “Povím Vám, jak my ženy fungujeme, abyste lépe porozuměl tomu, co se v nás děje, chcete?”

Text určený mužům:

Není pravda, že ženy jsou asexuální bytosti živící se pouze platonickou láskou a romány o ní pojednávajícími. Řekla bych, že právě naopak. V čem je tedy problém, když vám vaše partnerky dávají jednoznačně najevo, že “dnes ne, miláčku“? Měli byste jim věřit. Ženám. Věta: Dnes ne skutečně znamená větu: Dnes ne.

Žádné přemlouvání, na oko dovádění, hra na jako …. Vaše partnerka může být fyzicky unavená, necítí se dobře, unavená psychicky, má starosti v práci nebo s dětmi, nestíhá práci doma (i když vy pomáháte) …. a nebo prostě nechce. Dnes ne. A protože ví, s jakou “radostí” toto oznámení přijmete, a že je pak mnohdy doma dusno, zjistila, že je lepší se vymluvit. Na cokoli. Ideálně na nemoc.

Často však za její nechutí stojí stará traumata, menší či větší, která za soužití s vámi nasbírala. Od zdánlivě nevýznamných hloupostí k problémům závažným. A na vás je, abyste je rozklíčovali a začali řešit. Spolu. Abyste ženě projevovali pochopení, oporu, ochranu i něhu, a to nejen hodinu před plánovaným sexem, ale dlouhodobě. Neustále. Pořád. (Ano, jde o program na celý život s mnoha upgrady ….) A to, pánové, pochopení i v tom, že – dnes ne …. Trochu oříšek, vím. Ale za to vám jistě vaše partnerka stojí.

Víte ale, jak jí pomůžete fyzicky? Dejte jí najevo, že za každým pohlazením a dotekem nemusí být sex. Že je to gesto určené jen pro ní, aby se cítila milovaná, chráněná a potřebná, a že za to od ní neočekáváte sex, ale jen a pouze opětovaný dotek. A tak se mazlete a tulte se k sobě.

Vsadím se, že bude mile překvapená. A že se brzy zlepší to, co vy chcete.

Text určený ženám:

Milé dámy, uvědomte si prosím, že za každým vaším odmítnutím následuje nejistota muže. V tom, co udělal – zase – špatně, a v tom, co je špatného na něm? Každé vaše gesto, zejména ostřeji provedené, jej může opravdu hluboce zranit …. A tak přemýšlejte, než něco vyslovíte. Nebo uděláte.

Uvědomte si také, že i muž, nebo lépe – hlavně muž !!!potřebuje něhu, mazlení a fyzický dotek. I bez sexu. Sex a fyzický kontakt od něj jsou projevem jeho lásky k vám. A tím, že odmítáte fyzický kontakt, odmítáte jeho celého. Což bolí.

I muži potřebují obejmout a přitulit se….

Tak ať se vám daří 🙂

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru

Milí přátelé,
od 1.12.2023 bude koučovna přestěhována na novou adresu – budova Oberbank AG Písek, Budovcova 2430, 39701 Písek – výtahem (boční vchod) do 3.patra.

Budu se na vás moc těšit !