.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

frustration
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Z úcty k muži

Z úcty k muži. Netušila jsem, jaké emoce vyvolá můj poslední blog o tom, když ženy odpírají svým mužům fyzickou intimitu a sex a jak to muže trápí. Můj kamarád mě celkem vztekle obvinil z toho, že straním ženám a jsem proti mužům. Kdo mě znáte, víte dobře, že tomu tak není.

Náš rozhovor vypadal asi takto:

Já: “Ale tak to není! Nestraním ženám! Nečetl jsi to celé!”

On: “Ale četl. Straníš ženám! Chceš převychovávat muže!! Napsala jsi, po tom, co ten klient řekl, co všechno doma dělá a jak se snaží, že začneš u něj. Jestli nějaký muž četl ten text, tak v tomhle okamžiku se naštval! A už dál to číst nebude!”

Já: “Tak to přece není!”

On: “Ne!! Napsala jsi to! Ten pán se snaží, pomáhá, myslí na jeho ženu, přijde za tebou a ty ho chceš měnit, že on dělá chyby a jeho žena je v právu, když ho odmítá.”

Nadechuju se, abych mu vysvětlila, že to špatně pochopil, že zcela souhlasím v tomhle s muži, ale umlčí mě pohledem.

On: “Vy ženský jste úplně pošahaný! Nevíte, co chcete! Chcete něhu, mazlení, ale nenecháte na sebe sáhnout. Chcete partnera, aby se o vás a vaše děti staral, nosil domů peníze, zabezpečil rodinu, měl vás rád, chápal vás, a když ho máte, odstrkujete ho a vyhýbáte se jakémukoli fyzickému kontaktu. A když už to muž dále nevydrží a odejde za jinou, stěžujete si kamarádce, jakého hajzla máte, jak vás opustil, vaše děti štvete proti němu a hrajete si na chudinku.”

Teď už jsem v emocích i já. “Ale …” chci pokračovat, ale on se nenechá zastavit.

On: “Jste úplně pošahaný! Vy si myslíte, že chlap buduje domov, aby z něho chtěl odejít za jinou?? Vkládá do toho energii, práci, peníze, co já vím … chce se tam za vracet. Za vámi a vašimi dětmi. Rozumíš?? Za vámi! Není tak hloupej, aby si nevšiml, že jste unavené z práce nebo péče o děti. Chce vám pomoct a taky to dělá. Ale i on je unavený z jeho práce. Miluje vás, ano, právě vás, a dává vám to najevo. Je mu jedno, že máte strie, přibraly jste po dětech, máte povadlá prsa a nebo neforemnej zadek. Miluje vás!!! To jen vy pořád řešíte blbosti, vzhled, a tak.”

“A když se vás dotkne, je to známka toho, že chce vás. Právě a jen vás. Ne nikoho jiného. Ale vy to nechápete a odstrkujete ho! Jakoby se ve vás rozblikala nějaká červená kontrolka s nápisem bacha, chce zase sex!! Ale tak to není!! Vy si myslíte, že je chlap sexuální mašina?? I chlap má city. I chlap se chce jen tak přitulit, dotknout se ženy, kterou miluje, pomazlit, prožívat s ní fyzickou i psychickou blízkost, třeba jen tak stulení vedle sebe se dívat na film. A že chce sex? Bože!!! Co je na tom špatného?? Vždyť je to ten nejzákladnější lidský pud. Bez něj bychom tady nebyli. Vždyť on vám tím sexem dává najevo jeho lásku k vám, to, že o vás stojí, právě o vás, že vás si vybral a chce vás, že ho přitahujete. A vy si hrajete na netýkavky.”

Já: “Souhlasím s tebou. Máš pravdu. Bohužel… Co se stane pak? Když tohle žena nechápe?”

On: “Zkouší to. Zkouší to jednou, podruhé ….po desáté … Ty si myslíš, že ho to baví? Že ho baví doprošovat se o fyzický kontakt ? Doprošovat se vlastní ženy, partnerky? …. Je zoufalej. A tak začne přemýšlet o sobě. Začne si myslet, že na něm je něco špatně. Že je špatný on sám. Že není dost dobrý pro ní. Že není dost fyzicky přitažlivý. I muž potřebuje vědět, že je sexy pro svou ženu. Potřebuje vědět, že je žádoucí, milovaný. A za čas mu dojde, že boj na již dobytém území je zbytečný. A zbytečně vyčerpávající…. Že nikam nevede. A tak se začne poohlížet po území jiném. Proto odchází za jinou ženou. Kde se nebude muset doprošovat. Která mu dá pocit, že je pro ní ten nej. A dá mu lásku.”

Já: “…. proto jdou lidi od sebe ….”

On: “A víš, co je úplně nejhorší ? Když se ze vztahu i ze sexu vytratí vášeň. Když se snažíš, ale nemáš odezvu…. A nebo když to jen předstíráš. Tímhle vy ženy zabíjíte vášeň ve vztahu. A tímhle zabíjíte i vztah samotný. Jenže na vině – podle vás – je ten muž, co?? …. Měly byste se nad sebou zamyslet …. “

Mlčela jsem. Tady se toho moc říct nedá …. Že má pravdu.… A že my ženy, k naší vlastní škodě, nevidíme nebo nechceme vidět, jak nádherná, citlivá, empatická a láskyplná bytost muž je ! Že v nás vidí stále jeho princeznu, jeho vyvolenou (lhostejno, zda stojíme s umaštěnými vlasy před sporákem a nebo si prohlížíme svou celulitidu v zrcadle). Že jsme pořád v jeho očích krásné a žádoucí, že nás hluboce miluje a snesl by nám doslova modré z nebe.

Je mi z toho smutno.

Tohle opravdu podceňujeme.

A proto jsem napsala tuhle reakci.

Z hluboké úcty k muži ….

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru