.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

zrcadleni

Zrcadlení

Vlastně se ani netěšíte do práce. Už asi třetí týden se přistihujete při tom, že se vám tam vůbec nechce. A to jste jí milovali. Byli jste vždy první s nápady, jak řešit problémy, přicházeli jste s řešením a inovacemi. A teď?

Když přemítáte v hlavě, co může být příčina, protože objektivně se nic zvláštního nestalo, okamžitě vám naskočí obrázek té nové kolegyně z kanceláře od vedle, co přišla do firmy asi před měsícem. Pohledná dlouhonohá kráska, co rozdává úsměvy na všechny strany, doslova září a ve volných chvílích vypráví o jejím cestování, o tom, jak si užívá večery ve společnosti i jak bývala úspěšná ve sportu. Pracujete spolu na projektu, do kterého ona naskočila jakoby nic, musíte nechtíc přiznat, že je velmi chytrá a váš šéf na její názory dá. Rychle si získala pozornost vedení i nové přátele ve firmě. Září jako sluníčko, všichni o ní mluví …. jen vy jí nemůžete vystát.

Ke všemu se doma hádáte s partnerem, vadí vám všechno – jak jí, že srká, kam si (ne)odkládá ponožky a snad i to, že dýchá nebo stojí vedle vás. A přitom vlastně nic neudělal.

Co se to s vámi stalo, že vám tohle vadí?? Co v sobě skrýváte za emoce??

Zkuste si položit otázku: Co má ta nová kolegyně, co já nemám? Proč mě štve? A co mám můj partner/ka, co nemám já a chtěl/a bych?

Tak. Oni vám totiž zrcadlí to, s čím se vy sami potýkáte. Vidíte u nich jako ve výloze vlastnosti, které se vás nějakým způsobem emočně dotýkají a vy si s nimi zatím nevíte rady. Co vám vadí? Že je kolegyně mladá a krásná? Nebo že sportuje a rychle si dokáže vytvořit přátele? Že se usmívá na všechny a rozdává kolem sebe radost, zatímco vy se kaboníte už od rána?

A partner? Třeba to, že si v klidu sedne a vychutná jídlo, třebaže ještě není uklizeno a nejsou uspané děti? Zatímco vy kolem nich kmitáte, vztekle mlátíte vším, co vám přijde pod ruku a přijdete si nepochopená a unavená?

Jaké emoce tyto situace ve vás vyvolávají? Cítíte vztek? Zlobu? Lítost sami nad sebou? Závist? Vnímáte, že si nejste sebou tak jistá, jak byste chtěla?

Berte takové setkávání se zrcadlem vám nastaveným jako příležitost ke změně. Něco se sebou udělat, zapracovat, či se doma pokusit přerozdělit povinnosti a kompetence tak, aby se zapojili všichni a vám se ulevilo.

Že si sami nevíte rady? V pořádku, od pomoci vám jsme tady já 🙂

Neváhejte se na mě obrátit a společně probereme vše, co vás trápí i možná řešení.

Hezký den!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář

Close Menu