.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

nazor(1)

Změnit názor

Možná jste se s tím už setkali. Jsme vychováváni rodiči, kteří se nám snaží předat to nejlepší z nich a vybavit nás do života vším, co si myslí, že budeme potřebovat. Jsou našimi vzory a přejímáme od nich nejen myšlenky, ale i osobnostní postoje, které pak zrají v průběhu našeho života. Tímhle a i získanými zkušenostmi se pak utváří náš charakter. Máme své hodnoty a názory, za nimiž si stojíme. Ty se během života upevňují a myslíme si, že nám zůstanou.

Někdy se však stane, že před nás život postaví novou zkoušku, novou situaci, kterou musíme vyřešit a obstát v ní. A která nám třeba může ukázat, že naše dosavadní přesvědčení mohlo být špatné. A nebo poznáme, že chceme žít jinak.

Jak to ale udělat, když nám tvrdili, že měnit názory je špatně? Zejména, když jste muž, protože si myslíte, že jako takový byste měl být pevný, neměnný, že by se vám pro změnu názoru mohli smát. Co je tedy tak těžkého na změně názoru ?

Proč to nejde? Zkuste si odpovědět na následující otázky:

– nejsme si změnou jisti?

– bojíme se změny?

– bojíme se nepochopení či odsouzení jiných lidí?

– nevíme, co nám změna přinese do budoucnosti?

– máme předsudky, že měnit názor se nedělá.

– máme strach, že novou situaci nezvládneme?

– museli bychom si přiznat, že jsme něco v minulosti udělali špatně, a naše EGO by to neuneslo?

– museli bychom se třeba …. omluvit? ….

– a mnoho dalších otázek, které se týkají právě Vás.

Uvědomte si prosím, že žijete Váš život a máte právo i odpovědnost s ním nakládat podle svého. Nejste povinni nikomu nic vysvětlovat. A nikdo nemá právo Vás soudit – třeba právě za změnu názoru, protože nežije Váš život, nezná všechny souvislosti a okolnosti, které znáte jen Vy. V každé situaci se rozhodujeme podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, s přihlédnutím k okolnostem, které v tu chvíli panují. Může se proto stát, že časem zjistíme, že naše rozhodnutí nebylo správné. A budeme li si jistí, že změna je nevyhnutelná, nebojme se změnit názor.

Držím Vám palce 🙂

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář

Close Menu