.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

zdolat-horu
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Zdolat horu

Každý z nás to zažil. Horu. Ne tu obyčejnou, ale tu pomyslnou. Horu s velkým H. Tu, která znamená obtíže, trápení, vleklé táhnoucí se problémy, konflikty, neshody, nezdar, neúspěch či – a ne jenom – starosti.

Stav, kdy jsme se k řešení, čili k přelezení Hory, mnohokrát přiblížili, mnohokrát zkoušeli, vymýšleli a s odvahou do toho šli, ale ani jednou se nezadařilo. A když už se nakrásně zdálo, že to tentokrát vyjde, že tentokrát se vše podaří, přišel v posledním momentu zlom a objevily se nové komplikace, nové překážky, které nás od vysněného cíle opět notně vzdálily.

Takovou situaci můžeme  zažívat ve vztahu, v práci s kolegy, s kamarádství či kdekoli jinde. Máme chuť to vzdát, mnohdy by se to i vyplatilo, ale my se stále snažíme. Často si přijdeme jako ten pověstný křeček v kole, který chodí a chodí a chodí, ale konce nevidí. Jen víme, že bychom měli z toho kola vystoupit, protože nás to – časem- může samotné (z)ničit.

Otázkou je jak.

A odpověď? Tak, že z kruhu / kola vystoupíme. Nebudeme opakovat stejné postupy a stejné chyby, nikam nevedoucí. Nebudeme se bát podívat se na problém novýma očima, novým pohledem, nebo si klidně necháme od někoho, komu důvěřujeme, poradit. Od blízkého člověka, kamaráda, od rodiny, kolegy či třeba kouče. To nikdy není na škodu. Proč?

Protože ne každý zažitý postup je správný, zejména pokud nevede k cíli. Může se stát, že existuje způsob jiný, který bude snazší, rychlejší či výkonnější, jen nevede cestou, jakou známe. Dát se do neznáma může přinést trochu nepohodlí, nutnost vystoupit z naší komfortní zóny, a třeba i to, že bychom se měli svěřit do rukou člověka, třeba odborníka z daného oboru, a věřit mu. Že bychom měli přestat poslouchat v dané věci dřívější kolegy či známé, a nebát se trochu zariskovat v novém přístupu.

Zjistíte pak, že jsme se možná zbytečně vyčerpávali neustálým snažením se o překonání Hory, a ejhle, ono by stačilo jí obejít. O-BE-JÍT.

Pozor, to není sprosté slovo. To neznamená, že jde o podvod, vyhnutí se něčemu v tom negativním slova smyslu.

Jde jen o nový pohled na věc, nový přístup, který třeba může vést k cíli.

Tak se nebojte jej vyzkoušet ?

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru

Milí přátelé,
od 1.12.2023 bude koučovna přestěhována na novou adresu – budova Oberbank AG Písek, Budovcova 2430, 39701 Písek – výtahem (boční vchod) do 3.patra.

Budu se na vás moc těšit !