.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

girl

Sophiina volba

Sophiina volba.

Nádherný román, plný lásky, bolesti a lidství. Hlavní hrdinka v něm volí nejtvrdší volbou jejího života – musí si vybrat jedno ze svých dětí, kterému dá přednost….

Někdy se nám přihodí podobně obtížná situace i v životě. Volíme mezi dvěma  způsoby, jak jít dál. Ve vztazích, v práci, v naší vlastní cestě. A často to bývá volba bolestná, protože ani jedno z řešení se nám nezdá správné, vlastně po pravdě špatné a ještě horší, a východisko z nich nevidíme.

Co tedy dál?? V první řadě se pokuste zklidnit. Zkuste na chvíli nepřemýšlet, neřešit, neplakat. Zapomenout na chvíli na starosti. Soustřeďte se na sebe sama, na své tělo. Na svůj dech. Představte si, že s každým nádechem přijímáte energii a dobro z vesmíru a s každým výdechem odevzdáváte

své starosti a trápení zemi, doslova si vizualizujte, jak bolavé myšlenky opouštějí vaší mysl a přes trup a dolní končetiny odcházejí skrze podlahu do země, která je pohltí.

Hezké, že? Jděte ven, do přírody, vyrazte na procházku, zaběhat si, zacvičit. Soustřeďte se na slunce, nebe a rostliny kolem vás. A nebo si dejte k jídlu něco, co vás potěší a na co máte chuť.

To vše jsou metody, které pomohou zklidnit vaší mysl. Uzemnit se.

Ale co s vaší volbou ?

Vezměte si čistý papír, rozdělte na polovinu. Do jedné z polovin napište klady, když se rozhodnete pro situaci (např. vztah), která vás trápí. Co vám přináší? Dává pěkného? Z čeho se v ní těšíte?

A do druhé poloviny pak zápory toho všeho. Co vám to bere? Čeho se bojíte? Poctivě se podívejte na to, co jste napsali.

Co převládá? Zamyslete se nad tím, proč tomu tak je.

Stane se, že situace má několik řešení.

Uvedu příklad – můžete setrvat s nefungujícím partnerem ve vztahu, protože budete věřit, že on dostane rozum, začne se chovat dospěle a konečně mu dojde všechno to, co jste mu řekla/řekl jí.

Můžete se s ním/ s ní také rozejít a okamžitě přerušit všechny vazby. A můžete také tisíc věcí mezi těmito extrémy – od představy, že vztah bude fungovat jen jako mezi rodiči s důrazem péče a domluvy ohledně dětí, a nebo můžete spolu vycházet jako přátelé, fungovat pro děti, komunikovat na základní slušné úrovni, ale nic víc.

A nebo může jít o přátelství s výhodami, a je jen na vás dvou, jaká si nastavíte pravidla. Možností je mnoho. Ale měli byste se v nich cítit dobře.

Tak. Máte tyto možnosti promyšlené? Dokážete si je představit v realitě? Dokážete si představit, že v nich vy sami budete fungovat? A – dobře fungovat? …. Jak vám u té představy je? Cítíte se dobře? …. A nebo vás svírá žaludek a dělá se nevolno? A co vaše srdce? Co ono chce?

Základem všech vztahů je komunikace. Bez ní nefunguje nic. Když dlouhodobě mlčí jeden z partnerů, vždy vzniká problém.

Říká se, že nejlépe poznáme, co chceme, v momentě, když o to přijdeme. To je pravda. Existuje ještě jedna možnost.

Zkuste si hodit korunou. Panna nebo Orel??

NEJDE o to, jaký padne výsledek. JDE o to, že když vyhodíte minci do vzduchu a ona začne padat, ještě než dopadne, vy už víte. Toužebně si totiž přejete, aby mince dopadla tou stranou, která skrývá pro vás řešení. To lepší. To, které chce vaše srdce. A o něj tady jde.

Stačí jen pozorně naslouchat.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář

Close Menu