.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

prosba-2
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Prosba

Moji milí,

potkáváme se tady z různých měst, obcí, s různými zájmy a povoláními, s různými názory, ale řekla bych, že nás spojuje lidskost, láska v srdci a touha žít život naplno, bez lhostejnosti a zanechat po sobě nesmazatelnou stopu. Jak? Třeba tím, že budeme pomáhat jeden druhému.

Tahle covidová doba je zvláštní. Zatímco zdravotníci nasazují své životy a padají únavou péčí o pacienty, jiní z tepla domova nebo své kanceláře na ně píšou udání či stížnosti, a další by dali nevím co za to, aby i oni směli pracovat, fungovat, vydělávat nezbytné peníze pro rodinu a je samé, splácet jejich hypotéky, úvěry a jiné závazky, a nebo si – a proč ne ? – plnit sny. Protože na sny máme všichni právo.

Blíží se Vánoce. Letos budou pro mnoho z nás jiné než dříve, budeme se muset hodně uskrovnit v pořízení dárků, výzdoby, pohoštění pro hosty či v trávení Svátků na horách či naopak v exotických destinacích. A já třeba i obětovat kus ze svého volného času, protože předpokládám, že služba v nemocnici mě asi nemine.

Svým způsobem musím říci, že to usebrání se sám k sobě, odejití do vnitřního světa a pokory speciálně v případě Adventu a Vánoc vítám. Jenže – já jsem dospělá. Co ale děti? Jak ty pochopí, že jejich dopisy Ježíškovi u něj letos nenajdou odezvu? Protože jejich rodiče možná řeší závažné finanční starosti?

Jsem lékařka. Jako další zdravotníci mám nyní práce nad hlavu, až moc. Ale existují profese, které z nařízení vlády musí mít zavřeno a nebo citelně omezeny služby. Restaurace a kavárny, kosmetiky, tattoo studia, cukrárny, kadeřnictví, malé obchody …

Přemýšlíte o tom, CO koupíte na Vánoce blízkým? Napadlo mě, že je možná lepší řešit KDE to koupím. A že mám osobně mnohem raději obchůdek se skřítkem, kde to voní šafránově, než bezejmenný obchodní řetězec, kavárnu, kde vám dají degustovat, než síť stejně vypadajících fast foodů, obchod v lázeňském městě, který vás atmosférou i profesionalitou vystřelí mezi hvězdy londýnských prestižních čtvrtí, a nádavkem se vám dostane pozornosti a zkušených rad božské majitelky. A také, že se vyplatí udělat radost třeba tím, že obdarovaný dostane službu, kterou má rád, a nechá se rozmazlovat. Poukaz na kosmetiku nebo kadeřnictví, na masáže a nebo třeba ke skvělému fitness trenérovi. Cokoli.

Uděláte tím radost. Letos mnohem větší než kdy jindy. Protože tím můžete cíleně pomoci těm, které potkáváte, které znáte, nebo ke kterým sami chodíte.

A tak, jestli vám stejně jako mně záleží na tom, aby váš milovaný obchůdek nebo kavárna dále fungovaly, a aby jste nemuseli měnit kosmetičku, zkuste prosím podpořit lidi, které znáte. Zjistíte třeba, že jsou pro vás důležití. A neprozrazujte, že jim chcete pomoci.

Budou přeci Vánoce …. :-)

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru