.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

serenity

Proč ženy řeší?

Na zbytečné řešení jsou expertky ženy. Je jim to jaksi dáno. Neustále přemýšlet, hrotit, zvažovat, co by se stalo kdyby… Věkem se tato situace mírně lepší, ale skončit nemusí nikdy. Zejména ne tehdy, pokud jí ve vztahu vyprovokuje muž.

Jak? Tím, že se stáhne. Odmlčí. Nekomunikuje, nebo dokonce ignoruje ženu.

Znáte to:
Voláte příteli, ani nic nepotřebujete, jen ho chcete slyšet a potěšit se. Jste na začátku vztahu. Jenže on telefon nezvedne. Jasně – je v práci. Chápete. Ale on nezvedne ani druhé, ani třetí zavolání. “Děje se něco?” hlodá ve vás. Tak pošlete sms. První, třetí …. čtvrtou. Začnete být nervozní, znejistíte. Vaše hlava začne vytvářet scénáře, co se asi mohlo stát? .. Od zdravotní indispozice počínaje přes jeho zájem o tu novou kolegyni v práci, o které včera mluvil.

“Jasně, to bude ono!” říkáte si. Nálada vám spadne pod bod mrazu a vy si uvědomíte, že máte proti sobě soupeřku, s kterou nelze bojovat. Je mladší, hezčí, chytřejší… Začne vám být zle od žaludku, srdce se rozbuší a začínáte plakat.

Za krátký čas se vrátí přítel domů k vám – přestože jste se zprvu na něj moc těšila, jste bez nálady, uplakaná, nejistá. Chováte se k němu útočně, vyslýcháte ho. On nechápe, ohradí se, hádka je na spadnutí a vy pláčete znovu.

Proč tohle? Vždyť je to tak zbytečné! Dá se tomu předejít.

Jak??

Vzkaz pro muže – MLUVTE se svojí partnerkou, neustále vysvětlujte, pokud se ptá, reagujte třeba jen tím, že napíšete do sms – jsem na jednání, ozvu se za hodinu. Pak se ale skutečně ozvěte, a ona se uklidí. Dodáte jí jistotu, kterou v tu chvíli potřebovala slyšet. Nebude vytvářet katastrofické scénáře a bude vám více věřit.

Vzkaz pro ženy – PRACUJTE na sobě, na svém JÁ. Budujte sebejistotu a sebelásku, uvědomujte si vaše tělo a pocity, naučte se je mít rády a splývat s nimi. Uvědomte si svou hodnotu a jedinečnost, které vám pomohou zvýšit sebedůvěru. Více se spoléhejte na partnera i na Vesmír.

V čem? Že je pro vás přichystáno DOBRO.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář