.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

belly

Měsíc v nás

Stojíte u varné desky v kuchyni a s láskou k němu připravujete večeři. Vzpomínáte na výlet s partnerem před pár dny, kdy jste si oba užili spoustu smíchu, pohody, romantický večer při svíčkách a vášnivě promilovanou noc.

Dnes jste byla v práci, a po návratu z ní stihla fitko, nakoupit, uklidit, vyvenčit psa, vyprat a teď vaříte. Večeři. Co na tom, že ve dvou čtyřlitrových hrncích? To, co zbyde, prostě zamrazíte.

V tom najednou – “A sakra!” Váš podbřišek se ozval známou tupou tahavou bolestí. Znovu a znovu. Aaaaa …. vaše dny přicházejí …. Rázem jste bez energie a nálady, a sama vnímáte, že jste milá jako hladový tyranosaurus na vycházce.

Ne tak váš partner, který se právě vrátil domů. Jeho dar empatie odcestoval spolu s pudem sebezáchovy neznámo kam, a tak nezjistí, co se děje. Za to jeho humor dostává zelenou.

“Čau kotě” hlaholí. “Ty máš dnes nějaký břicho! My jsme asi přibrali?”
CHYBA!
“A proč vaříš tolik jídla? Vždyť to sami nesníme?”
CHYBA! CHYBA! CHYBA!!!!!
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr …..

Máte co dělat, abyste po něm neskočila a …. Každá rozumná soudkyně by vás osvobodila, protože vražda na tyranu není zločinem. Proč?? Protože prostě PROTO!!! ….

Partnerovi to konečně došlo. AHA moment …. už zase …. zase se jeho miloučká a něžná kočička mění v krvelačnou saň…. A jemu nezbývá než …. přežít.

Zatím totiž nepochopil, že v každé z nás jsou ukryty čtyři fáze menstruačního cyklu a s železnou pravidelností se ujímají své vlády.

Jaké to jsou ??

První – fáze menstruační (reflektivní) – čas menstruace, kdy bychom měly dobýt baterky, respektovat samy sebe, své tělo a jeho potřeby, a učit tomuto respektu k nám i blízké

Druhá – fáze předovulační (dynamická) – na rozdíl od předchozí fáze cítíme příliv energie, dynamiky a síly, a to
poslední, co potřebujeme, je klid. Práce nám jde sama od ruky a
vynikáme ve sportu.

Třetí – fáze ovulační (expresivní) – vrníme, toužíme se milovat, partner a sex jsou pro nás vším. Náš sex-appeal je
na vrcholu

Čtvrtá – fáze předmenstruační (kreativní) – stávají se z nás nevypočitatelné bestie s obrovskými výkyvy nálad,
ale současně i archetypálně čarodějky, sílí naše intuice a mimosmyslové
vnímání, a dostáváme dar tvořivosti

Je potřeba se s těmito fázemi sžít, přijmout je a naučit se mít ráda své tělo a měsíční cyklus. Pak se nemusíme obávat ani výkyvů nálad během premenstruačního syndromu, ani bolestivé menstruace.

Budeme li se mít rády a přijmeme li svůj cyklus, pochopí to i náš partner a přestane se těchto změn bát. Stane se nám oporou. A o to jde…

Jedna rada na závěr – dámy, vyhněte se antikoncepci!
To myslím i jako lékařka, i jako mentorka a koučka ….

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář