.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

novorocni
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Novoroční 2023

Je už tradicí, že prvním blogem nového roku, který vám píšu, je krátké zamyšlení a přání. Ode mě. Pro vás. Někdy nápad přichází sám, někdy nad ním delší dobu přemýšlím. A někdy se vysloveně vnucuje a je nad slunce jasnější, jako právě nyní. Protože celý rok 2022 a i ten následující 2023 je právě o tom.

Být. Prostě – Buďte. Sami sebou. Sami se sebou. V souladu. Ve vyjádření přání. V touze po šťastném životě. V tom, že si budete užívat každičký okamžik všedního dne i toho svátečního.

A v tom, že budete klást sebe na první místo. Alespoň ten jeden jediný den v roce. Bez výčitek, bez strachu, bez ohledů na vaše blízké, bez ohledů na to, co se má a mělo by se, co od vás očekává vaše okolí. Protože to je jejich. Přání, představa, požadavek. A kde je ten váš??

Neřešte minulost, nezměníte jí. Neobávejte se budoucnosti, protože věci se dějí, jak mají. Jediné, co můžete ovlivnit, je přítomnost. Tady a teď. A pozor – Vaše přítomnost. Vy jste jejími tvůrci. A jak si jí zadáte, taková bude.

Dáváte přednost všem ostatním před sebou? Zas a opět se upozadíte? Máte to mít. Padáte vysílením na ústa, jste unavení až k pláči, ale vaše rodina si klade další a další požadavky? Už nemůžete a vaše tělo vás zastavuje? Říkáte si o dost velký malér. Ale máte ho mít …

Proto – kdyby to mělo být jen pro sváteční Nový rok – dovolte si být sami sebou. Dovolte si plnit Vaše přání. Dovolte si je klást na první místo.

Dovolte si být.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru