.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

neleto
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

(NE)léto

Také máte ten pocit ?? … Tento způsob léta zdá se mi bát poněkud nešťastným … Takové nanicovaté. Léto. (NE) léto.Divný rok, divné události. Pak chvíli horko a když se zdálo, že léto začne dříve, ochladilo se. Spíše než léto připomíná tohle počasí podzim.

V souvislosti s tím, že většina Čechů tráví svoji dovolenou letos doma, bychom sluníčko určitě potřebovali .Jeho intenzivní jas, teplotu, vlahé letní večery a voňavé teplé noci. Jak já to miluju!

A pak sedět zabalená třeba v dece, a hluboko do noci pozorovat hvězdy. A než spadnou, něco si přát. Jenže ouha. Teploty nic moc, na procházky nebo kolo super, ale k opalování, neřkuli koupání to není. Spousta plánů na prázdniny mizí nenávratně pryč, a může se stát, že budou lidé zklamaní nebo naštvaní. Očekávali něco, na co se těšili. A ono to nepřichází. Už je dávno po deadline a stále se nic neděje. Někde v dálce se rozplývají naděje na to pěkné. Začínáme být frustrovaní.

Co s tím?? Počasí nepředěláte, republiku nepřestěhujete k moři (a jak by to bylo pěkné, že?).

Zůstanete naštvaní? Zklamaní? A není to škoda? Říká se, že když nemůže hora k Mohamedovi, musí Mohamed za ní. Když nemůžeme změnit dané věci – ať už jde o počasí, o daná pravidla života ve společnosti, v práci, o lidi, s kterými se musíme nějak dohodnout, dokonce i o vztahy – můžeme změnit svůj přístup k nim. A to je obrovský dar. Dar aktivity, vlastního rozhodnutí, přesvědčení a akce. Konání. Dar svobody i převzetí zodpovědnosti současně. A to osvobozuje. Protože co je neaktivita? Bezmoc? Pasivní odevzdání se? To je nemožnost moci něco udělat. Ne Moc. Nemoc. !!!!

Máme v plné moci nastavit svoje myšlení a jednání k radosti. K užívání si přítomného okamžiku. K tomu, abychom ve všem, co se děje, hledali to lepší. A radovali se z maličkostí. A naplno si je užívali. Nezávisle na tom, co se kolem nás děje. Máme na to.

Tak do toho! Krásný den!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář