.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

potom
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Na potom

Život se skládá z maličkostí. A měli bychom si ho užívat. Na to jsem myslela dnes dopoledne, když jsem vybalovala zaslanou krabici s oblečením, provoněným vůní cedru, od mé drahé kamarádky Moniky Ž., která přesně ví, jaký je můj styl, má velikost i co mně sluší. A také do čeho se bezhlavě zamiluju. Vybalovala jsem jeden skvost za druhým od velmi nadějné mladé německé návrhářky, která umí velmi rafinovaně spojit dohromady svůdnou ženskost s tajemným minimalismem. Neotřelý, svěží, provokativní a trochu drzý luxus. A hlavou mně proletěla myšlenka, že přece ve skříni nějaké oblečení mám a pro jaké příležitosti si tohle nové schovám.

Pravdu? Neschovám. Právě teď, v době, kdy únavou padám na pusu, a kdy mám dny, že bych nejraději byla za šedou myš, protože mě velmi vyčerpává neláska, bezohlednost a led v srdcích lidí, je potřeba svítit. Sobě i jiným na cestu. . Umět se radovat z maličkostí a tu radost pak transformovat na energii pro sebe i pro druhé. A mít pro ně Lásku, přestože oni vám jí nevracejí ….

Vzpomínám na mou babičku, jak měla vždy ty nejhezčí kousky oblečení schované na vzácné příležitosti – do nemocnice, k lékaři, do kostela …na Vánoce … ale jinak se spokojila doopravdy s málem, protože “to je přece pro ní ještě dost dobré” a ona “nepotřebuje nic nového a pěkného, stačí jí teď to, co má”. Také jste to zažili? Že existovalo oblečení na doma, na teď a na potom?

To samé děláme v životě. Nemůžeme nebo nechceme se posunout dál, protože to stávající “je pro nás ještě dost dobré a stačí nám”. A tak máme sny “na potom”, kdy to bude pohádkové, ozářené sluncem, novotou, štěstím a harmonií “. Na potom. Zatímco “na teď” se smíříme s šedou průměrností, s výběhovým modelem, se stávající situací, která nás neuspokojuje, se zaměstnáním, kde nejsme šťastni, ve vztahu, kde nedostáváme, kolik dáváme, kolik bychom potřebovali, natož kolik bychom si přáli??

Vím, že to není jednoduché. Jenže – kdy chcete žít to vaše “na potom”?? Co když pak bude vše jinak?? Změní se okolnosti, lidé?? Změní se to, co si vy přejete?? A co když … “na potom” nemusí vůbec být??

Žijte teď. Přítomným okamžikem. Nenechejte si ničím a nikým vzít radost z něj. Milujte se a prožívejte věci naplno. Dávejte kolem sebe lásku a světlo. Teď. Hned.

Žijte naplno, ohleduplně a laskavě. Bez lhostejnosti. Zato s notnou porcí lásky a radosti.

Krásný den.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru