.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

cov masky 1
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Lidská sounáležitost

Už od konce února jsem tušila, že to bude jízda, v negativním slova smyslu. V tichém ochromení jsme vstřebávali zprávy o letalitě nového koronaviru v Číně, když na nás dolehl jeho zdrcující úder v milované Itálii. Mám tam mnoho přátel, i v řadách lékařů, a tak jsem měla zprávy de facto z první ruky. Záhy jsem pochopila, jak moc jsme jako zdravotníci ohroženi, protože jsme neměli takřka žádné účinné pomůcky. I proto jsem vděčná za dar času, tedy karanténu, který nám dovolil lépe se připravit a vyzbrojit.

Zásobování v počátcích vázlo, asi jako všechno, vždyť nikdo v této situaci nebyl ostřílený a všichni jsme v ní byli poprvé. Veřejnost, zdravotníci i politici. Právě proto jsem se snažila (a snažím dosud) shánět pomůcky a materiál, kde sedalo, a po nocích jsem sledovala všechny možné weby. Netušíte, jak nadšená jsem byla, když jsem je viděla poprvé. Snad mnohem více než z nového parfému či kytice růží. Cov masky. Vynález českých vědců z ČVUT vzniklý díky obětavosti a pohotovosti Decathlonu a jejich potápěčských masek. Protože není v ochraně proti zákeřnému viru zdravotníka nic víc, než je právě tato maska s úžasným P3R filtrem. Tedy je – profesionální army maska …. Neváhala jsem ani vteřinu a hned v noci psala mail výrobcům této Cov masky, že jí chci…

A dnes ty masky došly. Mně i kolegyni zubní lékařce. Došly jen díky lidské sounáležitosti a snaze pomoci. Díky neznámým lidem, kteří pochopili naší situaci.

A víte co je ještě třeba? Musí se najít někdo, kdo vám ty masky zaplatí. Neznám jeho jméno. Někdo, kdo se přihlásí do systému, bude preferovat vaší odbornost a možná i ordinaci, aniž by měl jakýkoli důvod a aniž by měl garanci, že se maska dostane k adresátovi. A musel to udělat jen tak, z dobroty jeho srdce. Lidská sounáležitost .…

Tedy – DĚKUJEME. Děkujeme celému týmu a všem, kteří se na výrobě, dopravě a předání našich masek podíleli. A z celého srdce děkujeme tomu, kdo na nás myslel a masky nám koupil. DĚKUJEME. Tohle se nezapomíná.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru