.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

když jde do úzkých
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Když jde do úzkých

S laskavým poděkováním – Maria Bulková – www.eldhwen.sk

                                           – Silvia Rei

Celý život si vybíráme z mnoha možností. Někdy to jde hladce a někdy to drhne. Říká se, že pokud změna proběhne jakoby sama od sebe, nepozorovaně, kdy ani nepocítíme, že se vůbec stala, došlo k tomu nejlepšímu, co kdy mohlo – potkaly se zcela ideální možnosti a samy v sebe přešly.

Pravdou však je, že takhle snadné to často nebývá. Naopak – čím zásadnější rozhodnutí stojí před námi, čím i třeba více nečekané a těžší, tím více propadáme neklidu, často i panice, a někdy můžeme cítit doslova až fyzickou bolest těla. “Co mám dělat? Co když si vyberu špatně? Po…si celý další život! Co když moje rozhodnutí nevyjde? Co když si nevyberu žádnou možnost? ..”  

Možná to znáte sami – myšlenky v hlavě se točí ve spirále, často vám nedají ani usnout a dostávají vás do čím dál většího stresu.

Co tedy dělat? Jak si správně vybrat? A zbavit se úzkosti?

1. Dýchejte. Pomalu a zvolna. Soustřeďte se na váš pomalý nádech (na 4 doby) a stejně tak pomalý vědomý výdech. S každým nádechem do sebe čerpáte božskou energii, s každým výdechem odevzdáváte zemi to špatné, co vás sužuje.

2. Uzemněte se. Dovolte si prožít vaše tělo se vším všudy. Ideálně si zasportujte, postačí obyčejné dřepy či kliky. Uvědomte si každičkou součást vašeho těla. Zkuste se dostatečně najíst i napít. Zkuste jít po jídle na chvíli odpočívat a užijte si to.

3. Představte si, jaké by to bylo, kdybyste zvolili možnost A: Jak vám v takové situaci bude? Budete spokojení a šťastní? Bude tam všechno OK? Nebo tam vnímáte nějaká omezení? A jak je vám při té představě po těle? Tělo je hezky uvolněné, spokojené, takzvaně si vrní a vy se na danou možnost těšíte? A nebo naopak? Při myšlence na možnost A se vám sevře hrdlo, polije vás studený pot, rozbuší srdce a zamotá hlava? … Tady bych řekla, že bude něco špatně. Tělo totiž nikdy nelže.

4. Totéž udělejte s možností B (a dalšími).

5. Až si budete volit, mějte na paměti, že to není zásadní rozhodnutí pro celý výš další život, protože nic není neměnné. Ani vy, ani prostředí, v němž jste, ani lidé, kteří vás obklopují. Co platí dnes, nemusí platit za dva dny či za týden. A naopak. S klidem a čistým svědomím si řekněte, že si vybíráte v tuto konkrétní danou chvíli, jen pro nejbližší dobu, z možností, které máte, a vybíráte dle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí. A dál – děj se vůle Boží. Skutečně – nechte to, co bude dál, na Pánu Bohu, Vesmíru či Spravedlnosti.

6. A nechte je konat.

7. Po tom, co si zvolíte, zanechte myšlenky na to, jaké by to bylo, kdybyste si vybrali možnost B, C, jinou. Zanechte všech pohybností a věřte sobě, že jste si vybrali to nejlepší, co jste v danou chvíli mohli.

8. A dál …?  Žijte. Naplno. Se vším všudy. S radostí a štěstím, a také pokorou a vděčností. Žijte tady a teď a nikým si nenechte váš skvělý život vzít. Stojí to za to!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru

Milí přátelé,
od 1.12.2023 bude koučovna přestěhována na novou adresu – budova Oberbank AG Písek, Budovcova 2430, 39701 Písek – výtahem (boční vchod) do 3.patra.

Budu se na vás moc těšit !