.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

Jak řeší muži a ženy
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Jak řeší muži a ženy (o důležitosti komunikace zas a znovu)

O komunikaci mezi mužem a ženou již bylo napsáno mnohé. I zde na mém webu a zdárně se podílel svými příspěvky i Muž-X (také vám chybí jeho texty jako mně?). Všichni víme, jak moc je komunikace důležitá a jak umí předcházet zbytečným dohadům a problémům. A tak mě napadlo, že vás zapojím do příběhu, který bude mít otevřený konec. Chcete? Miluju vaše interakce :-) Pojďme tedy na to.

Představme si situaci:

Mladý pár vychází ze dveří budovy, dívka jde asi o dva kroky napřed. V tom přibíhá druhá dívka a křičí, aby zůstaly vstupní dveře otevřené. Vycházející muž je na poslední chvíli chytne a podrží, přibíhající dívka jimi proběhne, ale stihne se ještě pootočit a s úsměvem poděkovat muži. Ten si všimne, jak je krásná a milá, a usměje se.

Partnerka muže situaci viděla a naštvaně probodla muže pohledem. Doma mu pak při každé příležitosti dělá peklo ze života, neopomene ironicky poznamenat “Děkuju Ti” a hlasem napodobit onu přibíhající dívku.

Muž nechápe a zlobí se na situaci. Je nad slunce jasnější, že si partnerka myslí, že mladé slečně věnoval až příliš pozornosti, a je oheň na střeše.

Nabízejí se dva pohledy:

Ten ženský – On právě zachránil krásnou princeznu. Ví, že je v jejích očích hrdina :-) . Jeho chladná přítelkyně si toho všimla… a je zle …

Ten mužský – On je jen slušně vychovaný, prostě jen podržel dveře a šel dál… Bože, co ty ženský dokážou vymyslet za nesmysly!

Správná verze podle muže:

Mladý pár vychází ze dveří budovy, dívka jde asi o dva kroky napřed. V tom přibíhá druhá dívka a křičí, aby zůstaly vstupní dveře otevřené. Vycházející muž je na poslední chvíli chytne a podrží, přibíhající dívka jimi proběhne, ale stihne se ještě pootočit a s úsměvem poděkovat muži. Ten si všimne, jak je krásná a milá, a usměje se. Potud je to stejné.

A POZOR – ZMĚNA: Partnerka muže, která jde o dva kroky před ním, situaci po očku sledovala a vidí, jak se muž spokojeně pousmál. Zastaví se a obdivně se na něj podívá s výrazem hrdosti, jak skvělého galantního partnera má. Zašeptá mu: “Děkuju Ti” … a do toho Ti vloží úplně všechno.

Muž se cítí jako King.

Víte, co mě zajímá? Jaká verze by byla správná podle ženy??

Pište do komentářů. Zapojte se . Už teď se těším.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru