.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

jak-prezit
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Jak přežít nákazu novým coronavirem??

Jak tedy přežít?

Bojíme se.

Už i ti, kteří nejapně žertovali o nové nemoci, zmlkli a pochopili, že nejde o žádný mediální humbuk a že nám jde všem o zdraví a životy. Bojíme se o sebe, o naše blízké. Snažíme se – podle mě docela racionálně – předzásobit a získat na poslední chvíli nějaké informace. Díky za ně všem – především těm, kteří žijí v Itálii a v Číně a pravidelně nám sdělují důležitá fakta o způsobu boje s nemocí i o způsobu života v nezbytné karanténě.

Jak tedy přežít?

1. Důsledně dodržujte a respektujte pokyny vlády, zdravotníků a policie či armády.

2. Důsledně čtěte informace na oficiálních či ověřených webech či poslouchejte v médiích. Není čas na to strkat hlavu do písku a hrát si, že nemoc neexistuje, stejně jako na zbytečné furiantství a pohrdání. Je čas s pokorou a respektem přijmout tuto nebezpečnou infekční nemoc a se vztyčenou hlavou, ale racionálně, jí čelit.

3. Důsledně dbejte na zvýšenou hygienu, hygienické mytí rukou včetně dezinfekce (že nemáte gely? klidně vám poslouží destiláty, ty se v českých domácnostech najdou stoprocentně), používání jednorázových papírových kapesníků, kašlání jedině do nich nebo rukávu, nikdy ne do rukou, ideálně i nošení jednorázových chirurgických rukavic a roušek či jejich náhražek k zamezení šíření infekce.

4. Důsledně a bezvýhradně dodržujte izolaci (při prokázané nemoci) a nebo karanténu, je li vám nařízena. Výjimky neexistují!!!

5. Důsledně respektujte pokyny vašeho lékaře či epidemiologů a nevyhledávejte zbytečně pro dlouhotrvající obtíže vyšetření lékařů – to vše počká, až riziko nákazy opadne.

6. Zůstaňte doma v bezpečí! Zbytečně nevycházejte ven a za žádných okolností se neshromažďujte. Zabraňte vašim dětem, aby se reálně kontaktovaly a opakovaně jim vysvětlujte, proč je nyní tak důležité zůstávat doma.

7. Leze vám karanténa na nervy a jste rozčílení z toho, že vám vláda nařídila zůstat doma?? Víte co?? Máte štěstí !!! Protože máte větší šanci neonemocnět a nebo onemocnět s lehkým průběhem. Zdravotníci takovou šanci jako vy vůbec nemají.

8. Jde vám o peníze?? A není snad vaše zdraví a život a zdraví a životy vašich blízkých přednější??

9. Myslíte si, že se doma ukoušete nudou či polezete si na nervy s partnerem?? To je dost možné. Víte – zkuste se podívat na Covid-19 jako na dar. Dar v tom smyslu, že jste dostali šanci na změnu vašich životů a vašeho myšlení. Protože jste dostali čas.

Čas na to, abyste se zeptali vašeho partnera a vašich dětí, zda je v životě šťastný? Zda takto chce žít? A s vámi žít?? Zda náhodou nemáte dělat něco jinak? Zda mu něco nevadí? Abyste se zeptali na to, o čem sní vaše děti? A co by si přály?

Co když to je více skutečně stráveného času s vámi, povídání si, smíchu, mazlení se.… A …. čas na to, abyste se na to samé zeptali sami sebe. Chcete takto žít? Má takový život, jaký vedete, pro vás smysl? Že třeba nemá? Proč??!! Co byste si přáli?? Jaké cíle jste měli??

Zkuste snít. Zas a znovu!! Zkuste si dopodrobna vykreslit v představách váš budoucí život. Zkuste do něj přidat více vzájemné lásky, štěstí, více radosti a více času na partnera a děti, více času na blízké i více času na vás samotné. A toto přání si vědomě vyšlete k Bohu a Vesmíru.

Zkuste se zaposlouchat do vašeho těla. Co chce? Co potřebuje? Jen tak se válet? Více spát? Relaxovat? Nechce se už tolik honit v posilovně, ale touží po klidných procházkách venku? Tak mu to dopřejte!! Zjišťujete, že vám přestala vyhovovat strava plná chemie, jakou jste jedli?

Zkuste to změnit. Ještě je čas. Teď je čas. Čas na změnu. Změnu našeho myšlení, jednání, na změnu našich snů a přání. A taky čas na otevření našeho srdce.

Čemu? Lásce. K partnerovi, k blízkým, ke zvířatům a přírodě, i k neznámým lidem. Řekněte těm, které milujete, jak moc je máte rádi a kolik pro vás znamenají.… Pokud to umožní situace a opatření v lokalitě, kde žijete, zkuste si najít “vašeho” potřebného člověka, třeba souseda seniora, kterému přinesete nákup nebo vyřídíte za něj to, co on potřebuje a nezvládl by, a nebo by to bylo pro něj vysoce rizikové. Teď přece, když jste doma, na to máte čas.

A nepřestávejte se mít rádi. Sami sebe. Přijměte se takoví, jací jste, s vašimi chybami i strachy, protože jste jedineční. Bez vás by tady byla nuda

Nemohla jsem sem napsat všechno – pro více bližších informací sledujte můj web, moje fb stránky ordinace i mentoringu a koučinku.

Doba pokročila.

A tak tedy:

Buďte zdraví!

Buďte šťastní!

Buďte v bezpečí!

Ať se vám daří!

Vaše Yvona

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru