.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

muz-a-zena

Jak pochopit ženu? Návod pro muže.

Milí muži, stává se vám, že své partnerce vůbec nerozumíte? Nechápete, proč se pořád ptá? O co jí jde? Proč neustále potřebuje ujišťovat, že jí máte rád? Proč bývá po sexu naštvaná? A nebo jí často “bolí hlava” a na sex s vámi nemá chuť?

Jsme rozdílní. Vy muži a my, ženy. A přesto se tak milujeme a potřebujeme. Což je dobře. Ale chápu, že často narážíme, protože si v některých věcech nerozumíme. Nechápeme.

Asi největší problém je v tom, že ženy potřebují neustále ujišťovat . V čemkoli. Že je milujete. Že jsou pro vás ty nejkrásnější. Že jim snesete modré z nebe. Že nemáte žádnou jinou. A v mnoha dalších věcech – víte to lépe, než já 🙂 Neustále o tom mluví.

A – chtějí to po vás!!! Abyste mluvili, odepisovali na sms, telefonovali s nimi, mailovali si. Neustále, pořád a dokolečka. A když se jim komunikace od vás nedostává, zatlačí. Ještě víc píšou, ještě víc mluví, ještě víc se ptají. A tím vás od sebe odhání, protože mluvení o ničem je něco, co bytostně nesnášíte. Když je problém, vyřešíte ho. Postavíte dům, opravíte pračku, vynesete nákup. Ale mluvit ??? Brrrrr ….

A tak možná mlčíte více, než obvykle, stahujete se, a nebo jí něco ostřejšího řeknete. Aby neotravovala. Dala pokoj.

Víte – žena bytostně potřebuje komunikovat. Protože jí k tomu vede její srdce. Její emoce. Ona emocemi žije. Ovládají jí. To emoce mluví o její náladě, o jejích snech a tužbách, o tom, zda se raduje, je šťastná, a nebo smutná. Nedělá to schválně, aby vás zatlačila do úzkých. Nebo aby vás naštvala. Ona prostě taková JE. Netuší, že je vám to nepříjemné. Nebo že vás mnohdy její emoce děsí. Že nevíte, co si s nimi počít? Jak je uchopit? A myslí si, že když mlčíte a nemluvíte, že udělala něco špatně. Nepochopí, že vám vadí její časté dotazy. Domnívá se totiž, že vám vadí ONA SAMA !!!

A to hodně bolí ….

Co udělá?? Stáhne se. Postupně i ona přestává komunikovat. A vy obvykle nepostřehnete, že to není vaše výhra, že by partnerka pochopila, že se nemá ptát. Vy totiž prohráváte. Jí. Je bolavá, cítí se nepochopená, nemilovaná, vnímá od vás nedostatek citu.

Že jí ho dáváte? Ano, já to vím. Ale ona ne. Domnívá se, že tam, kde nejsou emoce a povídání, chybí láska. Bohužel se začne stahovat i v její sexualitě. Prožitky z ní jakoby se stávaly mělčími, zájem o sex klesá.

Řešení?

Existuje. Dejte jí zřetelně najevo víc lásky. A ona rozkvete. A s ní i váš vztah.

Pokud vás zajímá více, čtěte i další mé texty – a nebo se objednejte ke mně na konzultaci 🙂

Budu se těšit.

Pokud se začtete pozorně.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář