.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

par

Jak pochopit muže? Návod pro ženy.

Milé ženy, také se po tisící ptáte, co děláte špatně, že váš přítel nekomunikuje? Že je schovaný za svou ulitou němého a nechápavého a vyleze z ní, jen když chce jíst a nebo chce sex? Že nevidí (na vás), necítí (z vás) a nechápe (vás), jak jste nešťastná, protože si nepovídáte? Že vám nerozumí?

Znám mnoho mužů, kteří svou ženu mají rádi. Udělali by pro ní cokoli, snesli modré z nebe, pomohli, vyřešili a dokázali. A milovali jí. Fyzicky. Hned, teď a tady.

Neznám ale ani jednoho ( ! ), který by si donekonečna rád povídal, ujišťoval svoji partnerku o tom, jak jí miluje, zbožňuje, a nemůže bez ní být. A že nepřibrala, že jí to sluší, že ty nové botičky nutně potřebuje a v těch nových šatech vypadá úžasně.

Napíšu to na rovinu.

NORMÁLNÍ zdraví heterosexuální muži NEVIDÍ, NECÍTÍ a NECHÁPOU, že jste nešťastná. Normální zdraví heterosexuální muži VIDÍ, že jste přibrala. CÍTÍ, že byste se měla hýbat a zapracovat na dietě a CHÁPOU, že to může být složité. Proto vám nabídnou, že půjdete spolu do fitka. Ale nebudou vás litovat. Ani si o tom zdlouhavě povídat.

Jenže vy tohle nevidíte. A tak na něj neustále dorážíte, aby vám odpověděl, povídal si a řešil. Cokoli. A kdykoli.

On to však nedává. Nechápe, proč by to měl dělat? Nerozumí vašim slzám, vašim emocím, neví, co si s nimi počít, bojí se jich. “Už je ZASE nervózní, hysterická, … ” říká si. A tak se stáhne. Ještě víc nekomunikuje, ještě víc je odtažitý, mlčí a je kdesi schovaný. Vyjde ven, až bude mít jasněji. A bude se pravděpodobně chtít milovat.

Proč?

Ne, že by muži neměli srdce. Mají. Ale rozhodující energií jeho života je sexualita , která sídlí jinde. Ano. Tam. 🙂

Přes sex vyjadřují své city, naděje a sny.
Přes sex vás přijímají takovou, jaká jste, a vy přijímáte je.
Přes sex vás milují.

A odmítáním sexu (vědomým či nevědomým) z jakéhokoli důvodu (i třeba kvůli domněle nedostatečným citům od něj) ho trestáte. A odháníte sama.

Co s tím?

Pochopte, jak funguje muž. A milujte se s ním. Pochopte ale, i jak fungujete vy sama. NIKDO, ani váš partner, vám nedokáže dát tolik citu, pozornosti, které vyžadujete, pokud si nebudete jistá sama sebou. Pokud se vy sama nebudete mít ráda, nebudete se sebou spokojená, nebudete sama sobě dělat radost. A nebudete umět tu radost dávat všem kolem sebe.

Pracujte na sobě! Držím palce!

Pokud vás zajímá více, čtěte mé texty nebo se objednejte ke mně na konzultaci.

Těším se!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář