.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

game-is-over
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Game is over

Většinu svého života jsem se bála změn. Chtěla jsem mít jistotu lidí, vztahů, zázemí. A asi proto mi celý život Bůh a Osud ukazují, že změny potřebuji jako sůl. Abych se rozvíjela, duchovně i duševně rostla, abych neustávala v tempu pulsujícího aktivního, temperamentního a vášnivého života. A tak jsem si těch změn začala vážit, užívat si je a těšit se, co nového mi přinesou.

Jednou ze zásadních změn poslední doby je ukončení mé práce praktické lékařky v Blatné a soustředění se na medicínu nemocniční, a současně i psychosomatiku, mentoring a koučink v mé koučovně.

Game Is Over.

Tento krok jsem dlouho zvažovala a připravovala, a věřte, že kdybych si nebyla jistá vysokou profesionalitou a lidskostí pana MUDr. Ondřeje Drátovského, který ordinaci přebírá, tak jej neučiním. Protože mi záleží na tom, jakou další péči, milí pacienti a přátelé, budete dostávat, i na tom, aby ordinace, kterou jsem před lety založila, budovala a rozvíjela, žila dál.

Čím jsme starší, tím hůře se rozhodujeme pro změnu. Jsme často vázáni rodinou, bydlištěm, sociálními vazbami, prací, ale i vlastními obavami z budoucna, z toho, zda obstojím, ze ztráty jistot.

Bojíme se udělat krok do neznáma. A tak často proti sobě stojí srdce a rozum.

Mohu li radit, dejte vždy na vaší intuici a váš pocit. Neberte život příliš vážně, zkuste si s ním lehce hrát. Povězte si – “Zkusím to a vydám ze sebe sto procent toho dobrého, co umím a znám.” To bohatě postačí. Dál to bude na Bohu, přátelé.

Neznáme svoji budoucnost. Ale známe své sny a přání. A tak, dokud dýcháte a můžete, věřte svému srdci a nebojte se za ním vydat. Možná se to úplně nepovede. Možná zakopnete, upadnete a budete muset znovu vstát. A možná vás ta cesta zavede do temnoty, která bude pro vás zkouškou. Pak si jen uvědomte, že jako každou noc střídá ráno, tak i za temnotou se rozvine sluneční záře. Vždycky.

A vy do ní vstoupíte posíleni o zkušenosti na vaší cestě, a hrdí na sebe, že jste to nevzdali, odhodlali se zkusit a šli.

Žijte svůj život. Jděte za svými sny.

Ať se vám daří!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru