.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

credo-2
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Credo

Credo. Nebo předsevzetí. To, co vás naplňuje. Všichni si dávají předsevzetí. A většina je nesplní.

Jaká by měla být? Ta nejčastější (zhubnout, přestat kouřit, vydělat víc) ?? Ta splnitelná (nejíst sladké a více se hýbat?, snížit počet cigaret? zkusit najít smysluplnější a lépe placenou práci)??

Nebo ta opravdická?? Na kterých záleží?? No jo, ale která to jsou??

Tak já vám poradím. Zkuste zavřít oči a představit si, že máte poslední dvě hodiny života. Vím, ošklivá představa, a hned po novém roce … Omlouvám se. Jestli se vám chce plakat, plakejte, to je v pořádku. Je to drsné, Málokdy nám dochází křehkost života. I toho vlastního.

Ale teď doopravdy: Zkuste si to představit. Co byste dělali, kdybyste měli poslední dvě hodiny života?? Zpili byste se do němoty? Někomu zavolali? A řekli mu, jak moc ho milujete a jak vám chybí? Někoho objali? Nebo byste pochopili, že všechen majetek, všechny peníze světa nevynahradí tlukot dvou milujících se srdcí?

Mně by asi hlavou prolétl můj život. A určitě bych si říkala, co jsem měla nebo mohla udělat a neudělala. A naopak co bych udělala znovu a jinak. Konkrétně? Ještě více bych lidem říkala, jak jsou pro mě důležití. A těm svým NEJ, jak je miluju. Více bych je objímala a líbala. A také bych se více milovala. Vstávala bych později a v autě si zpívala. Možná bych zkusila méně pracovat, ale o dost více protancovat střevíčků. Více bych cestovala a smála se. A také bych vydala mou knihu. A stoprocentně bych měla ještě jednoho pudla, a ve stáji by na mě čekal můj černý frízský sen. A zcela jistě bych udělala ještě řadu dalších věcí .…

Jak to máte vy? Co se vám chce? Na co a na koho byste mysleli ve vašich dvou posledních hodinách? Nemusíte mi to říkat. Ale napište si to pro sebe a připojte datum. Protože TOHLE, to, co jste napsali, JE VAŠE CREDO.

To, po čem toužíte, ti, po kterých toužíte a napadli vás jako první… Tohle, přesně tohle, dělejte a směřujte k tomu jako k cíli. Nečekejte na AŽ. Protože jednou, až nastane vaše AŽ, může být všechno jinak – vaše sny, sny toho, na koho myslíte, okolnosti, vaše možnosti …. a třeba to AŽ v realitě nemusí vůbec nastat.

Nečekejte. Udělejte to HNED. TEĎ. Tady a teď.

Uffff. A já vám moc držím pěsti a ze srdce přeju, aby se vám vaše Credo povedlo a byli jste šťastní!!

Vaše YV

Foto: Friesian and Barock Pinto van Silesia

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru

Milí přátelé,
od 1.12.2023 bude koučovna přestěhována na novou adresu – budova Oberbank AG Písek, Budovcova 2430, 39701 Písek – výtahem (boční vchod) do 3.patra.

Budu se na vás moc těšit !