.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

co-rikat-zene
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Co říkat ženě?

Receptů na šťastný a spokojený partnerský život je hodně. Málokterý však funguje. Přitom každý z nás si přejeme, aby právě vztahy s našimi nejbližšími byly harmonické a naplňovaly nás i naše milované štěstím. Jak to však udělat? Co říkat ženě, partnerce, aby byla spokojená a její spokojenost se odrazila ve vztahu k vám? Čtěte, milí pánové!

Každá žena touží po vaší pozornosti. Po tom, abyste jí dali najevo, že si všímáte, že má upravené vlasy, koupila si nové šaty, které jí sluší, má krásné a svůdné prádlo či že je hezky nalíčená. Že je to samozřejmost, a nebo že to žena dělá pro sebe? Omyl, pánové! Měla by to dělat pro sebe, především pro sebe, ale ve skutečnosti tomu tak není. Jen málokterá žena si je sebou natolik jistá, aby dávala sebe na první místo. Což je škoda. A tak se snaží zalíbit vám. Pro vás se líčí, pro vás hubne, pro vás cvičí, pro vás se strojí. A touží po slovech, která dokáží, že jste si toho všimli. Protože tím, že si všimnete, jí dáte najevo váš zájem. A o něj tady jde.

Neutuchající zájem je pro ní důkazem pokračování vašeho vztahu, i příslibem do budoucna. Je to moc důležité, protože sami dobře víte, že ženy rády plánují. A k plánování potřebují komunikaci s vámi. Ujistěte jí, že je součástí vašeho příběhu. A že v něm zůstane i dál.

Nic není snazšího než říci, jak jí to sluší, že vysoko ceníte fakt, že se právě vám chce líbit, že se o sebe stará. A ano. Teď to přijde. To, čeho jste se báli, a nechtěli slyšet. Vyznání lásky. Vím dobře, jak s ním šetříte a jak je složité se vyslovit, často opakovaně. Jak vás loudění žen slyšet to tlačí ke zdi a vy mnohdy pod nátlakem zavrčíte, mlčíte nebo uděláte pravý opak toho, co touží žena slyšet. Také vím, jak bývají ženy slepé, že vaší lásku nepoznají v činech pro ní vykonaných, ve vaší pomoci, ochraně.

Říct: “Miluji Tě” nebo “Mám Tě rád” vnímáte často jako závazný slib.… To samé ale vyjadřují věty: “Chybíš mi,” “Je mi s Tebou dobře,” “Těšil jsem se na Tebe,” “Opatruj se,” “Stýskalo se mi,” “Chci s Tebou být” …. Tak jimi prosím nešetřete. Zvláště, pokud jimi promlouvá vaše srdce. Neumlčujte ho.

Toužíme po tom.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru