.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

plac
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Bod zlomu

Volala mně a plakala. Nebyla k utišení. Její příběh znám – bolavá láska, možná přechozená? Snad tisíckrát se rozešli a tisíckrát zjistili, že bez sebe nemohou být. Když tomu odolávali, svedla je dohromady opět náhoda. Náhoda?? Ta víme, že neexistuje ….

Chvíli se zdálo, že to bude mezi nimi fungovat, ale po čase se objevily opět hádky, neshody, ponorka …. A příběh se opakoval. Oba cítí, že se mají rádi. “Jen” spolu neumějí žít ….

Má to ještě smysl??” ptá se ona. “Jak poznám, kdy už ne?? Kdy se to láme?? Kdy se už nemám snažit cokoli zlepšit, kdy ho mám nechat odejít??” pláče …. Bolí to ….

To je těžká otázka. Bod zlomu. Možná by mohla napovědět situace, kdy vám dojde, že se neplní vaše přání, že život utíká nějak jinak, než jste si vysnili. Jenomže – co když to, jak se život reálně odehrává, je pro vás samotné mnohem lepší, než když by se vám splnily vaše sny?? Kdo to ví??

Možná je dalším znamením pocit, že ztrácíte ve vztahu sami sebe. Kdy se vaše osobnost někam rozplynula, vy v podstatě jen plníte přání partnera či partnerky, ale bez vašeho uspokojení, bez vědomí, že to, co děláte, má smysl i pro vás. A nebo vůbec nějaký smysl. Nebo situace, kdy zjistíte, že do vztahu dáváte jen vy. Že se o něco snažíte, ale ten druhý ne. Že vytrvale po dlouhou dobu dáváte, aniž byste dostali nazpět. A nebo vás ten nejbližší ocenil …. To dlouhodobě nelze vydržet …. Stoprocentním znamením je ale uvědomění si toho, že nejste úplně šťastni. A kdy tento fakt ucítíte fyzicky, doslova a do písmene, přes vaše tělo. Ano, přes tělo. Protože je velmi moudré a ví, že když se dlouho trápí duše, kterou odmítáte vyslyšet, mnohdy si vůbec připustit, že se něco děje, musí duši pomoci samo. A tak u vás začnou fyzické problémy, které se označují jako psychosomatické.

Stává se vám někdy, že vás bolí hlava bez příčiny? Mlží se vám zrak, špatně se dýchá, když jste v hádce nebo po ní? Buší srdce? A nebo vás tlačí na hrudi? Že je vám celkově zle, nebo se zvedá žaludek při pomyšlení na setkání s osobou, která vás trápí? A že jsou lidé, které prostě nemůžete vystát, máte na ně alergii, která se pak doslova projeví na kůži?

Vidíte. Kam až tedy sami necháte dojít vaše obtíže, třeba vztahové?

Vím, že nalézt řešení bývá často těžké. Ale od toho máte mě. Kouče. Pomohu vám.

Hezký den.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru