.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

vanoce

Vánoční čas

Miluji Vánoce a Advent. Dobu, kdy mohu beztrestně zapalovat miliony svíček a každý z těch plamínků rozechvívá moje srdce a vnáší do něj naději. Dobu, kdy je všechno obklopeno tajemnem a jsme nejblíže přírodě a vesmírnému řádu. Dobu, kdy mohu někomu dalšímu udělat radost a pak se z toho sama těšit. Dobu, kdy mohu – mnohem více než kdy jindy – snít ….

Každý rok dlouho dopředu plánuji, čím koho potěším a snažím se dárky sehnat včas. S o to větší radostí a láskou je balím, schovávám do tajného úkrytu a těším se na dobu, kdy jej obdarovaný najde a rozbalí. Potěší ho? Nepotěší?? Baví mě kupovat stromeček a cítit jeho živou vůni. Zdobit jej a kouzelně nasvícený večer pozorovat. Ráda chystám slavnostní pokrmy pro mé nejbližší a miluju voňavý uklizený domov.

Jen mám trochu problém – rok co rok nějak nestíhám. Vždy jsem se snažila být perfektní v práci, doma, v mých zájmech, už dávno jsem vzdala pečení cukroví a jsem moc vděčná dvěma šikovným podnikavým dámám, které pečou božsky a jejichž cukroví je stejné jako od maminky. To ostatní se ale snažím zvládnout sama, a tak se často stává, že v předvečer Vánoc jsem unavená, podrážděná, v mysli mi běží mnoho myšlenek a klid, který je v době Adventu nejcennější, nemohu najít.

Obávám se, že podobně to má většina žen. Tak dlouho se připravujeme na Den D, intenzivně chystáme, plánujeme a pracujeme, až kouzlo pomine a my se marně ptáme po tom, co za dob našeho dětství dělalo kouzelné Vánoce Vánocemi?

Letos to udělám jinak. Dárky mám promyšlené, ale budou spíše symbolické a zážitkové. Vynechám nepodstatné uklízení v míře, která je zbytečná, vařit se bude normálně, zruším hon za návštěvami – protože přes rok není čas, musí se ve sváteční dny stihnout ideálně čtyři za den, a to je špatně, a – zakážu si dokonalost! Chci jen tak splývat s časem, ponořit se do nepolapitelného kouzla Vánoc a chci to vše naplno prožít. Chci nechat rozechvět mé srdce nadějí a chci v něm cítit a prožívat lásku. A tu dávat těm, které miluji. Chci, abychom byli spolu. Ne vedle sebe.

O tom by měli být Vánoce.

Přeji vám, abyste našli ty pravé Vánoce sami v sobě!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář

Close Menu