.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

grandpareents
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Proč chránit ty nejslabší?

Proč si téměř všichni s úlevou vydechnou, když si přečtou statistiky o nemocnosti a úmrtnosti na nový typ coronaviru?? Vy nevíte?? Protože se vás to pravděpodobně netýká. Protože se to týká jen starých. Věkové skupiny sedmdesát plus.

Jste happy? Ne?? Že tu něco smrdí?? To bych řekla!!!

Pro normální, milující a cítící lidskou bytost je úleva po takovém sdělení bestiální a nepřijatelná. A vy víte dobře, proč tomu tak je!!!

Každý člověk, ten čerstvě narozený, ten pracující i ten na sklonku života si zaslouží úctu, respekt a právo na život a zdraví. Každý člověk, který dýchá na této planetě, je či byl milován a miloval nebo miluje. Má sny, představy a přání, má vzpomínky a zážitky, má zkušenosti a znalosti, které získává a nebo předává. Má či měl své blízké, kteří jej podporovali a podporují. A na kterých mu záleží. A kterým na něm záleží.

V téhle hektické době se staří lidé neumějí bránit. Mnohdy neznají internet a jeho sílu, nevědí, co je facebook, instagram, věří všemu, co se jim řekne nebo co si přečtou, jsou velmi zranitelní, nestíhají vražedné tempo dnešní doby, nechápou mnohé narážky a skryté kruté žerty na jejich účet … třeba ten o novém typu důchodové reformy … Proto si nejsou vědomi nebezpečí, které jim hrozí.

Je jen otázkou, zda to není ve své podstatě pro ně lépe, protože ti z nich, kteří vládnou internetem, mívají – jak se mně svěřují – těžké noci a bolavá rána … Nechápou totiž, čím se provinili, a proč se k nim společnost takto chová.

Nedělám si iluze, že nabádáním soucitu ke starým lidem dojmu všechny. Zkuste si ale představit, že na místě neznámého NO NAME seniora je vaše vlastní babička či dědeček. Ano, ti, kteří vás jako malé chovali na kolenou, četli pohádky, měli vás u sebe na prázdninách a srdnatě kryli vaše velké a ještě větší lumpárny, to aby vás rodiče nepřizabili na první dobrou … také radili s prvními láskami a vařili a pekli báječné recepty …

Že vám u nich bylo dobře a že vás chránili?? Ano, jistě. Dali by za vás život. I dnes.

A vy?? Dáte za ně život? Pomůžete jim? Budete je chránit?? Právě dnes??

Zkuste o tom prosím přemýšlet.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář