.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

snow-queen
Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Ledové královny

Snad u každého koučovaného klienta – muže narazím dříve či později na toto téma a dle jejich naléhavosti je znát, jak moc je to trápí. Z textů Muže X je jasně vidět závažnost celé situace i to, že opravdu pasivní účast na pohlavním aktu, tedy podržení, dříve či později muži stačit nebude.

Proč ale ženy odmítají fyzický kontakt jejich nejbližší osoby? Krátkodobě to každý chápe. Mohou být nemocné, unavené prací či péčí o dítě a domácnost, mohou být momentálně naštvané nebo se necítit dobře samy se sebou – známe to každá, když přibereme, řešíme vzhled, a tak dále. Přesto bychom se měly pokusit aktuální situaci partnerovi v klidu vysvětlit a věnovat se mu jiným příjemným způsobem. Tak, aby věděl, že jej jako partnera neodmítáme.

Proč ale odmítáme milování s ním dlouhodobě? Je pravděpodobné, že se necítíme komfortně ve své ženské roli a nepřijímáme samy sebe (blíže viz. blog Až na dřeň). Velmi často za tím bývají bolestivá emoční zranění ženy, která nasbírala po celou délku jejího života od dětství (často od těch nejbližších – rodičů, sourozenců, kamarádů – “nejsi dost hezká” , “jsi tlustá”, “když nebudeš nejlepší, nebudu tě mít rád”) až do teď. Ano, jde o negativní emoční rovnice ….

Mohou to být zdánlivě naprosté hlouposti, drobné neshody s partnerem, jeho necitlivý přístup a zlehčování situace, kdy žena nabyde dojmu, že jí partner nechápe a nepomůže, a ztratí v něj důvěru, že se jí zastane, že jí pomůže a že jí třeba jen (a víme, že to není žádné JEN) vyslechne. Často ztratí důvěru sama v sebe, že zvládá dobře to, co má, a že si lásku zaslouží (protože se během života naučila zcela špatně, že se o lásku musí bojovat, že jí je málo, že láska pro ní není a že pokud lásku někomu dá, přichází trest). Logicky pak přestane mít ráda sama sebe a není schopna se uvolnit a užít si blízkost partnera.

Pokud se toto její negativní nastavení s mnoha pochybnostmi o sobě samé potká s ne příliš chápavým postojem partnera, který jí do sexu a fyzického kontaktu opakovaně nutí, mohou se stát pouze dvě varianty:

Ta první – žena se stáhne do sebe, uzavře, bude čím dál více odmítat partnera, až se jej postupně naučí nemilovat a časem nenávidět, a budou jí vznikat další a další bolestná traumata.

Ta druhá – žena se bude snažit vyhovět muži a zkusí vydržet s ním sex, aniž by jej doopravdy chtěla, aniž by se emočně zapojila, a to jen proto, aby měla od něj klid.

Že je to cesta do pekel víme – psali jsme o tom s Mužem X v předchozím blogu. Jaké je tedy řešení? Jednoduché: Komunikovat spolu otevřeně o všem, co nás trápí. Probrat, co se nám líbí i nelíbí na partnerovi a po pravdě říct, co nám ubližuje a nebo naopak dělá radost, co bychom si přály/přáli prožít. Jedině otevřenou komunikací dokážeme předejít budoucím nechtěným problémům ve vztahu. A právě komunikaci ve vztahu se budeme věnovat s Mužem X v některém z příštích blogů.

Mějte se hezky.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář