.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

hug2
Picture of Muž X

Muž X

Komunikace muž vs. žena

Po mém minulém blogu,kde jsem dal ženám dost zabrat a přiznávám zcela úmyslně, dnes začnu s muži. Můj dnešní blog se zaměří na komunikaci muž vs. žena.

Muži mají obecně velký problém s komunikací. Často si to sami neuvědomují, ale mají veliký problém se svěřit s něčím, co je trápí, a velmi často si problémy nechávají pro sebe. Tím zároveň chrání jejich ego .. Ano,  je to právě ješitnost, co jim velmi často brání v tom se svěřit a přiznat v tom, že ani muži nejsou dokonalí a i je některé věci trápí. Muž je tvor ješitný, ale taky velmi zranitelný!!! Většině mužů dělá problém svěřovat se s pocity někomu dalšímu – mají totiž pocit, že budou o to zranitelnější. A to my muži nechceme. Chceme působit silně v jakékoliv situaci… Bohužel… 

Právě tento přístup nás ničí. Většinu problémů si v sobě prohlubujeme právě proto, že o nich nechceme mluvit a častokrát jde o malichernost. Další věc je ta, že muži na rozdíl od žen chtějí své problémy co nejjednodušeji vyřešit, zatímco ženy řeší problémy jako jadernou fyziku??. Přitom to nejjednodušší řešení je velmi často to nejefektivnější.

Ženy mají zase veliký problém si nějaké trápení problém vůbec přiznat. Kolikrát jsem už slyšel: “Nehledej problém tam, kde není???”. Dámy, když si problém nepřiznáte, nevyřeší se. Naučte se problém jasně definovat a řešit ho co nejjednodušeji. Kolikrát jsem se setkal s tím, že ženy na veřejnosti hrály, jak mají dokonalý vztah, přitom mi jejich partneři řekli, že mají už měsíce tichou domácnost.

Nedávno jsem řešil s jedním párem situaci, kdy muž odmítal sex. Ano, muž. Po dlouhém rozhovoru jsme našli příčinu jeho chování. Když se chtěl milovat s partnerkou, měl problém s erekcí. Žena to chtěla odlehčit, ale bohužel dost nešťastně z toho udělala vtip na jeho adresu. Ano erekce je problém, kterého se obávají všichni muži středního věku. Dámy, ani si neumíte představit, jak citlivé téma to pro nás muže je. Muž se cítil ponížen a ze strachu, aby se situace neopakovala, odmítal sex úplně. Tohle byla ukázková situace, kdy to chtělo od ženy citlivé porozumění než ,,vtip,,. Problém se našel a doslova hravě odstranil.

Takže muži naučte se svěřit se svými pocity a starostmi a vás ženy žádám –  přistupujte k mužům citlivě, jestliže chcete, aby se vám svěřili i příště. Ženy přiznejte problémy, které ve vztahu jsou a řešte je v čas a jednoduše a ne jako atomovou fyziku. Ve chvíli, kdy problémy chcete řešit moc složitě, ztratíte se v tom. Každý vztah má své problémy, jsme jen lidé, nikdo nejsme dokonalý.

Co když partneři už doma nekomunikuji vůbec?

Je to jednoduché – vztah může být funkční, je li v něm sex, společné zážitky a určitá míra svobody. Je důležité trávit čas spolu a mít společné vzpomínky a zážitky, ale stejně důležité je trávit čas každý zvlášť. Když budete mít každý své zážitky, budete je chtít sdílet se svým partnerem/partnerkou. 

Moje žena jezdí každý rok na pět dní s kamarádkou do nějaké evropské metropole. Moji přátelé mi často říkají: “To ti to nevadí? Co když by tě tam s někým podvedla?” Já jim odpovídám: “Ne, nevadí, já jí to vždy platím k narozeninám. A že by mě tam podvedla? Tak radši tam než tady, proto jí vždy nenápadně dám do kufru krabičku kondomů. A mám vždy radost, když se vrátí a hodí jí po mě s úsměvem a se slovy jsi praštěnej, viď.”

Já zase jezdím každý rok s kamarády na sedm dní do hor. Tyhle zážitky, které prožijeme každý zvlášť, nám vlastně neuvěřitelně prospívají a nemusí to být jen cestování, ale i různé koníčky, které máme rádi. Zážitky a momentální postřehy, které zpestří komunikaci typu: “Jak bylo v práci? Co děti? Děje se něco?” …

Takže když to shrnu: Mluvme o problémech, naučme se je přiznat a jednoduše a efektivně řešit. Ale nemluvme jen o nich, dejme prostor v komunikaci i věcem, které nás činí šťastnějšími a dejme prostor jeden druhému.

Snad si každý z nás dnes v mém blogu něco našel a změní svůj pohled, aby měl šťastnější vztah a život.

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru