.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

advent
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Kalendář adventních radostí

Přestože bytostně nesnáším zimu a sníh toleruji pouze za oknem, s šálkem horkého čaje, u praskajícího krbu a zachumlaná v měkoučkém svetru, mám jednu výjimku. Tedy dvě. Ta druhá jsou Vánoce. Jsou TOP. Jenže – trvají příliš krátce, doprovází je často shon a velmi brzy pominou. Ta první je  Advent. Pro mě nejkrásnější období roku. Proč?

Kolem nás je kouzelná výzdoba a všudypřítomná světýlka naděje. Mihotání plamenů zapálených svíček přináší cosi .… cosi nadpozemsky krásného, tajemného a dojemného. Něco, co naplňuje vzduch i nás samotné očekáváním, láskou a vírou. A rozechvívá naše srdce. Něco jako hmatatelné Vyšší Dobro. Jako (po)žehnání.

Ano, Advent se dá prožít konzumně – večírky, opulentními hostinami, kily upečeného cukroví a kvanty nakoupených dárků. Můžeme jej však prožít niterně – blíž k Bohu i sobě samým. Protože tam uvnitř, nejhlouběji, kam se mnohdy neodvážíme vstoupit, On Je. A učí nás (nejen) v tomto čase dávat a přijímat lásku a dobro kolem sebe.

Se samozřejmostí to děláme pro naše blízké. Ale pro sebe?? .… Spíš vzácně, že?? (ty, která se učíš na atestaci .… ty, který únavou umdléváš v práci i doma, abys zabezpečil ty, které miluješ .… co vy??) .… a tak mi napadá, při tom všem rozjímání, buďme na sebe hodní. Na sebe navzájem, lidsky, pomáhejme si, naslouchejme si a buďme všímaví – zvláště v této době – jeden k druhému, ale i na sebe samotné.

Zkusme si sestavit kalendář adventních radostí. Na každičký den Adventu si připravme jednu radost či milost pro sebe a naše blízké.

Třeba – potěším se zákuskem z vyhlášené cukrárny, cestou z práce koupím manželovi oblíbený likér, začnu si číst knihu, na kterou dlouho nemám čas, vezmu pejsky na dlouhou procházku,  usměju se na smutnou paní, kterou potkávám, a prohodím s ní pár slov, aby se necítila sama,  nakoupím dárky na Vánoce v malých firmách či provozovnách, které znám a kde to mám ráda, potěším obdarované a jim trochu pomohu přežít náročné období s Covidem. Udělá to radost i vám. Cokoli je povolené. S jedinou podmínkou – užijte si to. Prožijte a užijte si tyto radosti naplno, a uložte do vašeho srdce.

Nezdá se vám, že je najedou kolem více světla? .… to se jen rozzářilo vaše vlastní .…

Krásný Advent!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru