.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová
lékařka, mentorka a koučka​
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND

unsplash

Je hodně naštvaná… manuál k použití pro muže

Tak.

Tohle bude pro vás, pánové. Tři věty. Takové, které mě spolehlivě vytočí tak rychle, že i konstruktéři formulí 1 by mohli závidět. Vypadá to asi takhle:

Přijde klient muž do koučovny, pozdraví, usadí se a spustí:
1. Udělejte s ní něco.
2. Je (zase) hodně naštvaná.
3. Je (zase) nervózní.

Přežili všichni. Zatím 😀 Ale abych se vyvarovala slýchat je často, napíšu vám podrobný návod, jak postupovat, aby byl doma klid.

Vaše přítelkyně, milenka, partnerka, žena, manželka, matka vašich dětí, je ZASE hodně naštvaná a nervózní. Tedy podle vás. Chválím vás, že jste si toho všimli. Té změny. Že se něco děje, co je jinak.

A teď další krok:
PROČ je naštvaná a nervózní? Zkusili jste se zamyslet? Že by jen tak sama od sebe? Nebo jí něco je? A CO jí je? Co když se za tím vším SKRÝVÁ jiná emoce? Co když jí něco vadí? Je smutná? Nespokojená? Něco jí bolí? Trápí? Má problém, který potřebuje pomoci vyřešit? Co když je jí něčeho líto? Nebo se bojí? Má strach? Co když se potřebuje opřít o pevnou hruď a schovat se v náručí (nepromarněte příležitost, kdy se jedná o VAŠE náručí!)? Co když si potřebuje popovídat, svěřit se, a hledá pochopení a útěchu?

Pokud jste dočetli až sem, jste BORCI. A ti se nevzdávají. Překonají kdejakou nepříjemnost a chvilkové nepohodlí (třeba slyšet pravdu o sobě, o vztahu…), protože vědí, co je jejich cílem.

Klidný, vyrovnaný a harmonický vztah, do kterého oba investují z pozice svých rolí, mužské a ženské.

Co tedy dělat? Světe, div se, nic světoborného. Zkuste se jí prostě ZEPTAT, co jí trápí, zda s něčím můžete pomoci. Vezměte jí do náručí a naslouchejte, sem tam pohlaďte (jenom! …. zatím) a říkejte, že to chápete (i když nechápete nic).

Protože od toho, abyste pochopili, nemusí být jen vaše partnerka. Může to být třeba koučka. Třeba jako …. já 🙂

Představte si, že zatímco vaše hormonální (a tedy emoční) hladina je vyrovnaná, konstantní a klidná jako jihočeský rybníček, hormony vaší partnerkou cloumají v pravidelných cyklech a její emoce mívají sílu hurikánu. To nemusíte pochopit. To tak prostě JE.

A proč to tak je? Proto, že každá žena je CYKLICKÁ. A o tom blíže někdy v dalším blogu.

Máte dva důvody z toho nevěšet hlavu:
První – všichni muži jsou na tom se svými partnerkami stejně
Druhý – aspoň máte doma veselo 🙂

Máte jasněji?
I kdyby ano, můžeme si o tomto (a nejen o něm) tématu povídat při koučovacích hodinách u mě v koučovně či po telefonu.

Těším se na vás ! 🙂

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Share on facebook

Napsat komentář