.... Žít svůj sen ....

MUDr. Yvona Kotroušová MBA
lékařka, mentorka a koučka
certifikovaná koučka a mentorka PURE MIND
Ambassadorka Niche

woman-phone
Picture of Yvona Kotroušová

Yvona Kotroušová

Insta štěstí

Moje kamarádka milovala fotky, ráda fotila a ráda se o ně podělila s přáteli na sociálních sítích. Byla jsem za to docela ráda, protože nejsme často v kontaktu. A viděla jsem, jak se má. Pak najednou zmizela z instagramu a já se začala strachovat, co s ní je?

Po čase se mně ozvala sama.

“Byla jsem úplný cvok,” smála se. “Víš, kolik času jsem na něm strávila? A na facebooku? Nevynechala jsem jediný moment, abych si neprojela statusy mých známých, jejich fotky s pekáčem buchet na břiše, jejich vybělené úsměvy z dovolené u oceánu, jejich svatební fotky i těhotenská bříška.”

“No to nevím,” řekla jsem.

“Strašně,” svěřila se. “Nejhorší bylo, že já tomu věřila. Věřila jsem jejich štěstí, vystavenému jako ve výkladní skříni na profilu. A srovnávala jsem to se sebou.”

“To bys neměla, srovnávat se.”

“…. ale dělala jsem to,” pokračovala. “Samozřejmě jsem zjistila, že můj život je nic v porovnání s nimi. Nemám tak zajímavou práci, nemám tolik peněz, naše dovolená s přítelem byla průměrná, na břiše mám všechno, jen ne pekáč buchet, dokonce ani miminko v něm není, a přítel? Nezajímá se o mě, všechny kamarádky mají lepšího.” Plakala. “A tak jsem se jednoho dne složila. Naštěstí můj neobyčejně obyčejný přítel mně vysvětlil, že není všechno tak, jak lidé prezentují na sociálních sítích. A možná naopak ….třeba jejich štěstí, spokojené fotky a úsměvy jsou jen maskou na samotu, bolest, smutek a trápení. A i kdyby nakrásně měli pravdu, kdy potom stíhají žít jejich skutečný reálný život?

To je veliká pravda. Reálný život má mnohem větší hodnotu než ten virtuální. Zkuste si představit – pomůže vám jedno vroucí objetí nebo spíše sto lajků?

Nebojte se žít doopravdy. Nezávisle na mínění druhých. Jen podle vašich snů a představ. Jste jedineční . Tak si to užívejte :-)

Hezký den!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

Nenechte si ujít žádný příspěvek

Zadejte svůj e-mail a nic vám neuteče

Sdílet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru